• Vadi'nin Medya Penceresi

29 Mayıs 2017 Pazartesi

Emek is ticaret
SON HABERLER

Madde Bağımlılığı ve Korunma Yolları


  • 2014-01-22
Madde Bağımlılığı ve Korunma Yolları
Madde Bağımlılığı ve Korunma Yolları

Giresun Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize suçlarla mücadele Uzmanları, öğrencileri Madde Bağımlılığı ve Korunma Yolları konusunda bilgilendirirken tüm gençleri de uyardı.

Giresun Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize suçlarla mücadele uzmanları, Doğankent İlk ve Orta Öğretim kurumları öğrencileri ile Halk Eğitim Merkezi kursiyerlerine  “Madde Bağımlılığı ve Korunma Yolları” hakkında bilgiler verildi. İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize suçlarla mücadele  Uzmanları, Doğankent İmam-Hatip Lisesi çok amaçlı salonundaki seminerde uyuşturucunun tanımı, madde bağımlılığı ve bu maddelerin insan vücuduna yaptığı etkiler, bağımlı bir insanın maruz kalacağı tehlikeler, tedavi ve tavsiyeler konularında slayt gösterileri eşliğinde sunumlar yaptı. Uzman Polisler,  öğrencilerin merak ettiği soruları da yanıtlarken tüm gençlere “Uyuşturucu ve zararlı maddeler çok ciddi bir problemdir ve kesinlikle uzak durmanız gerekir. Sakın bu tür alışkanlıkları olan birileriyle arkadaşlık yapmayın ve onları tedavi olma konusunda tavsiyede bulunun” uyarısı yaptı.
Seminerde uyuşturucu maddelerin temel kullanım mantığının, geçici bir mutluluk hissi olduğu vurgulanırken kişileri madde kullanmaya iten sebeplerin bilgisizlik, özenti, merak, moda ve zaafiyetler olduğu, sigara, alkol, esrar, eroin ve uçucu maddeleri bir kereden bir şey olmaz mantığı ile başlanıp sonucunda insan sağlığını bozduğu bu sebeple özellikle arkadaş seçiminde çok dikkatli olunması gerektiği anlatıldı.
Giresun Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize suçlarla mücadele uzmanları madde bağımlılığı konusunda öğrencilere bilgiler verdikten sonra; seminere katılan öğrenci ve Öğretmenlere defter ve kalem hediye ettiler.
Seminere öğrencilerin yanı sıra kurum yetkilileri  ile  öğretmenler katıldı.

Okunma Sayısı: 877

Haber Kaynağı: Harsitvadisi.Com

Haber Editörü: Admin

Haber Etiketleri: Madde Bağımlılığı ve Korunma Yolları, aramalar

HABERİ FACEBOOK ÜZERİNDEN YORUMLA

EN SON HABERLER

Puan Durumu

HARŞIT VADİSİ FACEBOOK

HABER DERECE

HarsitUser 5 / 10 877 1

Sitene Ekle