• Vadi'nin Medya Penceresi

19 Haziran 2018 Salı

Emek is ticaret
SON HABERLER

AK Parti Giresun İl Yönetiminden Toplu İstifa


  • 2013-09-22
AK Parti Giresun İl Yönetiminden Toplu İstifa
AK Parti Giresun İl Yönetiminden Toplu İstifa

Ak Parti Giresun İl Başkanı Av.Sabri Öztürk 21 Eylül Cumartesi günü partisinin il yönetimi ile birlikte düzenlediği bir basın toplantısı ile il başkanlığından yönetim kurulu üyeleri ile birlikte istifa ettiğini açıkladı.

Ak Parti Giresun İl başkanlığı görevinin Genel Merkez tarafından eski milletvekili Hasan Aydın a verildiği gelen haberler arasında.
Öztürk’ün basına yaptığı açıklamaları şöyle:  
“03 Mart 2011 Salı günü Sayın Başbakanımızın takdiri ile AK Parti Giresun il Başkanı olarak göreve atanmıştık. 3 Mart 2011 den bugüne kadar yaklaşık 2,5 yıl, 930 gün AK Parti il başkanı olarak partimize, şehrimize, milletimize hizmet etmeye çalıştım. AK Partinin 10. İl başkanı olarak atanmıştık. Akabinde ara vermeden Giresun ilk defa kongre ile tekrar 14.Nisan 2012’den itibaren görevimize devam ettik.
Hamdolsun her türlü sıkıntıya rağmen iyi günde, kötü günde tüm dostlarımız, arkadaşlarımız, ,ilçe Başkanlarımız, il Yönetimimiz, üyelerimiz, kurucularımız ve sağduyu taşıyan bütün gönül dostlarımızla birlikte güzel bir görev süreci yaşadık. Şehrimizde istikrarı sağlamaya çalıştık. Biz göreve geldiğimizde hatırlayın basın toplamızı bir daireden bozma binada partimize hiç de yakışmayacak bir ortamda basın toplantısı yapmıştık. Hamdolsun bugün bu toplantımızı da partimize, Giresun’umuza yakışacak bir salonda yapıyoruz.
AK Partimizin biz göreve geldiğimizde üye oranı 34.168 iken bugün 51.220 oldu. 10 yılda yapılan 34 bin üyeyi 2,5 yılda 51 bine çıkardık. Yaklaşık üye oranımızı 2,5 yıl süre içerisinde % 50 artırmış olduk. Tabi bu tüm ilçe Başkanlarımızın, tüm Yönetim Kurulu Üyelerimizin, Kadın kolları, Gençlik Kolları, herkesin emeğiyle olan bir ekip çalışmasıyla bütün bunlar elde edilmiştir.
2007 Genel Seçimlerinde AK Partinin %51,30 olan oy oranını, Giresun genelinde 2011 seçimlerinde %59.40 ‘a çıkarak, gerçekten Giresun’umuza AK Parti oyunu en yüksek seviyeye tüm arkadaşlarımızla birlikte ulaştırmış olduk.
Bu güne kadar Siyaseti bir hizmet aracı olarak gördük. Siyaseti asla bir meslek olarak görmedik. Asla kendimizi siyasetin getirdiği makamlara dayanarak ifade etmedik. Hep bir nöbet olarak gördük. Bize verilen görevi en iyi şekilde yapmaya, her gün, her dakika, bu nöbeti en iyi şekilde tutmaya gayret gösterdik. Siyasette nezaketi, zarafeti ve adaleti elden bırakmamaya özen gösterdik.
Görevde olduğumuz müddetçe haksızlığa, hukuksuzluğa asla izin vermedik. Adil olmaya, merhametli olmaya, sessiz yığınların sesi olmaya özen gösterdik. Zaman oldu kendi kardeşimin talebi karşısında, aynı konuda hiç tanımadığım yoksul bir insana, yoksul bir kadına öncelik vermeye çalıştım.
Biz asla şahıslara endeksli siyaset yapmadık. Genel Merkezimiz in talimatları doğrultusunda daima onları rehber edinerek, görevlerimizi yapmaya çalıştık. Hamdolsun bugün itibariyle tüm Yönetim Kurulu Üyelerimizle, arkadaşlarımızla alnımız açık, başımız dik. Onurumuzla göreve geldik, onurumuzla bu noktadayız. Basın toplantımızdan önce Yönetim Kurulu Üyelerimizi olağanüstü toplantıya çağırmıştım. Onlarla da bilgi alışverişinde bulunduk. Görüşlerini aldım. Sayın Milletvekillerimizle, bazı konularda görüş ayrılığına düştük. Ve bundan mütevellit bir sıkıntı doğdu. Bunu aşmak için her türlü çabayı gösterdik ama sonuç alamadık. Her türlü adımımızı genel merkezimizin bilgisi dâhilinde attık. En son dün Sayın Başbakanımız bizi kabul etti. Teşkilat başkanlığımızla birlikte bir görüşme yaptık. Ve netice itibariyle bu sıkıntılı süreçte, özellikle Yerel Seçimler öncesinde bunu aşmak için biz İl Başkanı ve İl Yönetim Kurulu Üyesi arkadaşlarla birlikte, ilimizde yeniden yapılanmaya imkan sağlamak için bir fedakârlık yapmaya, elimizi taşın altına koymaya karar verdik. Bizim bu kararımız, Genel Merkezimizin, Sayın Başbakanımızın bilgisi dâhilinde, tavsiyeleri dâhilinde olmuştur. Ben ve arkadaşlarım, teşkilatlarımıza katkıda bulunmak, bu şehre katkıda bulunmak için eğer bir fedakârlık yapmak gerekiyorsa biz bu fedakârlığı yapmaya, istifaya karar verdik.
Tabi biz annemizden İl Başkanı olarak doğmadık. Hayatta çok değişik görevlerde yer aldık. Bundan sonra da inşallah, ALLAH hepimize ömür verdikçe arkadaşlarımızla birlikte değişik görevlerimiz mutlaka olacaktır. 8 yaşında köyden Giresun’a geldim. Bu şehirde toplumun en alt katmanından, bir kamyoncu çocuğu olarak belki de İl Başkanı olmak, herkese nasip olacak bir şey değil. Ama Hamdolsun, Mevla’m bunu bize nasip etti ve Sayın Başbakanımız bu kadar siyasi tartışmaların yoğun olduğu 10 tane İl Başkanı değiştiği bir İl’de bize güvendi.2,5 sene bize AK Parti İl Başkanlığı görevini vererek, bizi onure etti. Ben bundan dolayı Sayın Başbakanımız ve Genel Merkez Teşkilat başkanlığımıza teşekkür ediyorum.
Yine bu süre içerisinde her türlü sıkıntıya rağmen, bütün yaşananlara rağmen bizimle uyum içinde vefakarca, fedakarca çalışan bütün Yönetim Kurulu Üyesi arkadaşlarımıza, Teşkilat Mensuplarımıza, ilçe Başkanlarımıza, üyelerimize, belediye başkanlarımıza, hepsine canı gönülden teşekkür ediyorum. Ben görevimiz boyunca birlikte çalıştığımız Yönetim Kurulu üyelerimiz ilçe başkanlarımız, kadın-gençlik kolu mensuplarımız başta olmak üzere parti çalışanlarına, Sivil Toplum Örgütlerine, Basın Mensuplarına, Kurucularımıza, üyelerimize gönülden teşekkür ediyorum. Ve tabi ki görevim sırasında her türlü fedakarlığı yapan eşim ve çocuklarıma, anneme, babama, kardeşlerime kalpten teşekkür ediyorum.
Bu süreç içerisinde her sefer nezaketi elden bırakmayan, insana insanca değer veren Sayın Valimiz Dursun Ali Şahin olmak üzere, ilk dönem görev yaptığımız Sayın Valimiz Mustafa Yaman ve şu anda kısa bir süre görev yapma fırsatı bulduğumuz Sayın Valimiz Hasan Karahan’a da ayrıca teşekkür ediyorum.
Kimseye kırgın değilim. Siyasi rekabetin gerektiği şeyler dışında şahsımı, onurumu, arkadaşlarımızın onurunu incilten söz ve davranışları olan birkaç kişi dışında herkese hakkımı helal ediyorum.
Sizden de helallik istiyorum. AK Parti’ye üye olmak bir onurdur. Bundann sonra da partimin bana vereceği her türlü hizmeti yapmaya devam edeceğim. Tüm arkadaşlarımızla, yönetim kurulumuzun 40 tane asil, 40 tane yedek üyesi olmak üzere tüm arkadaşlarımızla birlikte aynı aşkla, aynı şevkle başta Sayın Başbakanımız olmak üzere AK Partimize hizmet etmeye devam edeceğiz.
AK Partiye hizmet etmek sadece il başkanı olarak, sadece il yönetim kurulu üyesi olarak yapılmıyor. Hizmet, partinin hangi kademesinde olursa olsun ister sade üye olsun, ister çaycı olsun, ister kapıcı olsun, ister il başkanı olsun, mutlaka AK Parti gönüllüsü olarak samimiyetle yapılan hizmet anlamlıdır. Bizde sıfatımız, görevimiz ne olursa olsun bizim hizmet anlayışımız AK Partiye desteğimiz asla değişmeyecektir. Bu desteğimiz her zaman devam edecektir. Bu siyasette ilk defa görülen bir durum değil, belki de son olmayacak. Ama bizim için bir nokta değil, aslında bir virgüldür. Giresun Belediye Meclis Üyesi olarak görevime devam edeceğim. Hakkınızı helal edin. Herkese teşekkür ediyorum.”

Okunma Sayısı: 946

Haber Kaynağı: dogankenthaber.com

Haber Editörü: Admin

Haber Etiketleri: AK Parti Giresun İl Yönetiminden Toplu İstifa, aramalar

HABERİ FACEBOOK ÜZERİNDEN YORUMLA

EN SON HABERLER

alfabesoft
Puan Durumu

HARŞIT VADİSİ FACEBOOK

HABER DERECE

HarsitUser 5 / 10 946 1

Sitene Ekle