• $ 2.2270
 • € 2.8200
 • Giresun 17 °C

AK Parti nin Başkan Adayı TEKİN mi

AK Parti nin Başkan Adayı TEKİN mi
AK Parti nin Başkan Adayı TEKİN mi

Doğankent Haber adlı internet sitesinde yer alan “AK Parti Doğankent Adayı Birol Tekin mi?” başlığı ile yer alan haber biranda Doğankent gündemine oturdu.

 

Haberin doğru olup olmadığına ilişkin taraflardan henüz herhangi bir açıklama gelmedi.
Bir önceki 2009 yerel seçimlerde Milliyetçi Hareket Partisi (MHP)’nin adayı olarak seçimlere katılan ve seçimi az bir farkla kaybeden Haşim Birol Tekin’in tekrar aday olacağı haberleri ilçede memnuniyetle karşılandı.
Bilindiği üzere; 2009 yılında yapılan yerel seçimlerinde AK Partiden ikinci kez aday olan ve seçimi kazanan Nazmiye Kabadayı, AK Partiden ihraç edilince Büyük Birlik Partisi (BBP) saflarına geçmesi üzerine, AK Parti’nin ilçede 2 dönemdir elinde tutuğu belediye başkanlığını tekrar kazanmak için toplumun sevgi ve sempatisini kazanmış bir aday arayışı içerisine girdiği ve bu adayında 2009 seçimlerini MHP adayı olarak çok az bir oy farkla seçimi kaybeden Haşim Birol Tekin olacağı ileri sürülüyor. Tekin’in babası Şenol Tekin’de Anavatan Partisi (ANAP) döneminde Doğankent’te 3 dönem belediye başkanlığı yapmıştı.
Doğankent Haber’de yer alan iddialara göre; Tekin’in Ak Parti’nin Doğankent Belediye Başkan adayı olmasına kesin gözle bakılırken, 2004 ve 2009 yılında yapılan yerel yönetim seçimlerinde iktidar partisi olan AK Parti’den seçime katılarak seçimi kazanan mevcut Belediye Başkanı Nazmiye Kabadayı’nın 2014 Mart ayında yapılacak olan seçimlere ilk kez muhalefet partisinden Belediye Başkan Adayı olarak girmesi beklenirken, bu seçimlerde nasıl bir netice alacağı merak edilen konular arasında yer aldı.
Haşim Birol Tekin’in AK Parti’den aday olabileceği söylentilerinin Doğankent gündemine düşmesi ve taraflardan da bugüne kadar herhangi bir olumsuz açıklama gelmemesi, haberin doğruluk payını güçlendirirken, 2009 yılı seçimlerine muhalefet partisinden katılarak az bir oy farkı ile seçimi kaybetmesine rağmen ilkeli duruşu ve dürüst siyaset yapması nedeniyle taraflı tarafsız herkesin takdirini kazanan Tekin”in 2014 yılı Mart ayındaki yapılacak Mahalli seçimlerde İktidar Partisi AK Parti’den seçimlere katılması durumunda zorlanmadan Doğankent Belediye Başkanlığını kazanacağı ve iktidarın sağlayacağı imkanları da kullanarak Doğankent’e bir çok hizmetin gelmesine ve Doğankent’te oluşan gruplaşmaları da kucaklaşmaya çevirmeye vesile olacağı söyleniyor.
Sürecin bu şekilde gerçekleşmesi halinde 2014 Mart ayında yapılacak olan Mahalli seçimlerin Doğankent’te çekişmeli geçmesi beklenirken, iktidar partisi dışında bir adayın Doğankent’te seçimleri kazanmasının zor olduğu ileri sürülüyor. 

Kaynak: Doğankent Haber | Tarih: 2013-08-01
 • HAAYIRLISI OLSUNBence; AKP den isimleri geçen MUZAFFER Bey ve Birol Tekin, ikiside kaliteli, mütevazi, saygılı, hoşgörülü,çalışkan kişilerdir. Parti hangisini aday gösterirse ikiside memleket için çalışacağına, güzel hizmetler yapacağına inanıyorum. Fakat, adaylık konusunda MUZAFFER Bey oldukça ağır basıyor. Zamanı gelince görürsünüz. Benimde bildiklerim var.Hiçbirşey garanti değil.MUZAFFER Beyle daha kolay seçim kazanılacağını düşünüyorum. Yıpranmamış bir aday. HAYIRLISI OLSUN.. Yorumu Gönderen: MEMLEKETİNİ SEVEN / E-Mail:
 • ismailoglubirol tekin ismi tam isabet olmuş ama cıkar guruplarının işine gelmiyo olabilir cünkü milleti birbirine düşman ederek kendi işlerini yürütme peşindeler kiminin fikri pis benek benektir kimi eski kimi yeni dönektir. birol tekin yada muzaffer bey bunlara musade edecegini düşünmüyorum kime sorsanız birol ve muzaffer bey cok dürüst oldugunu söylüyolar adaylıga gelince olmazmış neden babası 15 yıl yapmış bunlar mazaret olamaz olmamalı birol tekin icin olmaz diyen birol tekin i benden daha iyi tanıdıgını düşünüyorum ama gercekleri söyleyemiyolar yada işlerine gelmiyo neden birlik beraberlik yerine hizipcilik baş gösteriyo anlamıyorum her kesim birol tekin e vermeye bilir ama saygılı durust ve şeffaf bir insanı karalamak dürüslükmü. başka yapacak bişeyleri olmadıgı icin bunu kullanıyolar . Yorumu Gönderen: abdullah özden / E-Mail: denizyeli_28@hotmail.com
 • hacının amacı farklı bende dogankentliyim birol tekin gibi saygılı kibar şeffaf ve dürüst bir insan için bunlar nasıl yazılır anlamıyorum bunu yazanlarında geçmişte ya MHP ya anap yada dyp li oldukları bir gerçek birol tekin e karşı olanların mazereti şenol tekin. iyide bu insan memlekete hicmi hizmet etmedi karşı olanlara soruyorum uslularınızın yaptıkları işlerde şenol tekin hicmi katkısı yok eminim cok var ama söyleyemiyosunuz. gelen ulema olsa onada yok dersiniz. Yorumu Gönderen: misafir / E-Mail: sukunet@hotmail.com
 • menfaat mi?Gündem yaratılması normal karşılanması gereken bir durum. Elbette şu dönemden itibaren gerek halk bazında gerekse yerel medyada isim veya isimler ön plana çıkarılacaktır.
  Doğankenthaber ve Harşıtvadisi sitelerinde yer alan bir haberde Birol Tekin ismi ön plana çıkarılmış. Harşıtvadisi bu haberi Doğankenthaberden esinlenerek yayınladıklarını belirttiler.
  Daha düne kadar MHP kanatları altında siyaset üretenler, iş siyaset ötesi menfaate gelince parti değiştirme girişiminde bulunuyorlar. Bu değişim bazı kesimleri hoşnut edebileceği gibi bazı kesimlerin de radikal tepkilerine neden olacaktır. Özelikle MHP kanadından tanıdığım birçok kişi bu şekilde bir durum ortaya çıkarsa kesinlikle Birol Tekinin yanında yer almayacaklarını belirttiler. Aday adayı olacağı ifade edilen Birol Tekinin kazara AKP den adaylığı olmazsa siyasi hayatının biteceği muhakkaktır.
  Bu memlekette 15 yıl gibi bir süre belediye başkanlığı yapmış Şenol Tekinden sonra Birol Tekinin de siyasete göz kırpması ve gerekirse belediye başkanlığı için parti bile değiştirmeyi göze alması basbayağı saltanat makamını gündeme getiriyor.
  Yorumu Gönderen: HACI FETTAH / E-Mail: hacifettah28-28@hotmail.com
 • Bu habere gelen tüm yorumları gör!
Son Eklenen 10 Haber
Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Harşıt Vadisi Haber Ajansı | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Site Kodlama: Serdar GÜVENDİ / Doğankent-GİRESUN