• Vadi'nin Medya Penceresi

19 Eylül 2018 Çarşamba

Emek is ticaret
SON HABERLER

Bulancak’taki Kara Yılan Korkuttu


  • 19 Temmuz 2017 Çarşamba
Bulancak’taki Kara Yılan Korkuttu
Bulancak’taki Kara Yılan Korkuttu

Giresun’un Bulancak İlçesi’nin Şemsettin Mahallesi'nde fındık bahçesinde yakalanan yaklaşık 3 metre boyundaki karayılan bahçe sahiplerini korkuttu.

Facebook üzerinden paylaşılan kara yılanın resmine yapılan yorumda şu ifadeye yer verildi:  “Hem zehirsiz hem de besin olarak kemirgenleri yani fareleri tercih eden bu çiftçi dostunun öldürülmesi ve yapılan asılsız korku dolu yorumları okuyunca yazmadan duramadım. Bu yılanı öldürerek bölgede fare istilasına yardım etmiş oldunuz. Fareler 21 günde doğum yaparlar en az 8 çoğunlukla 10 tane yavru 11 günlük olduklarında çiftleşip yavrulama özelliğine erişirler. Böyle büyük bir yılan zaten insanlardan kaçabildiği uzun yılların sonucunda ve bölgedeki farelerden günde en az 6 tane yiyerek çiftçilerin mahsulünü korumaktaymış. Yazık...”

Bahçe sahibinin öldürdüğü kara yılanın resmine çok sayıda mesaj gelirken; kimi yorumcular yılandan çok korktuklarını ve öldürülmesi gerektiğini belirtirken, kimi yorumcuların da yılanların doğada yararlı bir hayvan olduğunu ve bahçelerdeki fare nüfusunun aşırı artmasını engellediğini belirttiler. Bazı yorumcular ise Giresun şivesi ile yaptıkları espriler ile diğer yorumcuların tebessüm etmesini sağladılar.

Okunma Sayısı: 1411

Haber Kaynağı: Fatma Bulduk Uğurlu

Haber Editörü: Seyit Güvendi

Haber Etiketleri: Bulancak’taki Kara Yılan Korkuttu, aramalar

HABERİ FACEBOOK ÜZERİNDEN YORUMLA

EN SON HABERLER

alfabesoft
Puan Durumu

HARŞIT VADİSİ FACEBOOK

HABER DERECE

HarsitUser 5 / 10 1411 9

Sitene Ekle