• Vadi'nin Medya Penceresi

21 Ağustos 2018 Salı

Emek is ticaret
SON HABERLER

Pirazizli Öğrenciler Türkiye Şampiyonu


  • 13 Mart 2018 Salı
Pirazizli Öğrenciler Türkiye Şampiyonu
Pirazizli Öğrenciler Türkiye Şampiyonu

Giresun Piraziz İsmail Yücel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, 14 ilden 39 lise takımının katıldığı 2018 First Robotics Competition İstanbul Regional'da Türkiye Şampiyonu olarak Amerika’da yapılacak finallere gitme hakkı kazandı.

10-12 Mart tarihlerinde Ülker Spor ve Etkinlik Salonunda gerçekleşen 2018 First Robotics Competition İstanbul Regional'a Samsun, Adana, Kars, Niğde, Çorum ve Giresun'un da dahil olduğu 14 farklı ilden 39 lise takımı 6 haftada yaptıkları robotlarıyla yer aldı.
Robot performansının yanı sıra teknik birikimleri ve topluma kazandırdıkları değerler ile ölçümlenen takımlar bu kriterler çerçevesinde ödüllendirildi.
Konuyla ilgili olarak Piraziz ve Köyleri Kültür Yardımlaşma Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Fatma Güneş“Piraziz İsmail Yücel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Pirazizli hemşerimiz Enver Yücel’in desteği ile Uluslararası Fırst Robotıcs 2018 Yarışması İstanbul Finallerinde Türkiye Şampiyonu olarak ABD'de yapılacak dünya finallerine katılmaya hak kazanmaları bizleri haklı olarak gururlandırmıştır. Öğrencilerimizin hepsi Giresun ve İlçelerinden olup, okulumuzda yatılı okumaktadır. Öğrenci ve öğretmenlerimizi tebrik ediyorum. Yolları daima açık olsun” dedi.

Okunma Sayısı: 5189

Haber Kaynağı: İbrahim Balcıoğlu

Haber Editörü: Seyit Güvendi

Haber Etiketleri: Pirazizli Öğrenciler Türkiye Şampiyonu, aramalar

HABERİ FACEBOOK ÜZERİNDEN YORUMLA

EN SON HABERLER

alfabesoft
Puan Durumu

HARŞIT VADİSİ FACEBOOK

HABER DERECE

HarsitUser 4 / 10 5189 5

Sitene Ekle