• Vadi'nin Medya Penceresi

21 Ağustos 2018 Salı

Emek is ticaret
SON HABERLER

MYO Öğrencilerinden İstihdam geliştirici projeler


  • 04 Mayıs 2017 Perşembe
MYO Öğrencilerinden İstihdam geliştirici projeler
MYO Öğrencilerinden İstihdam geliştirici projeler

Tirebolu Mehmet Bayrak MYO Doğankent Ek Binası öğrencilerinden istihdam geliştirici projeler geliştirildi.

Tirebolu Mehmet Bayrak Meslek Yüksek Okulu Doğankent Ek Hizmet binası öğrencileri 13/15 Mayıs 2017 tarihinde Giresun da yapılacak olan istihdam ve tanıtım fuarına mesleki proje yarışmasına 3 proje ile katılacaklardır.
    1.ci Proje, PLC ile paketleme sistemi;  İki taşıma sistemi üzerine kurulan projede üsten paketler sayılarak geçiyor, alttaki bant ise dolu kutuları alarak boş kutuları getirerek paketleme yapacaktır. Grup çalışması yapılan projede; Ertuğrul Emre Sağlam, Gökmen Sarı, Orhan Sönmez ve arkadaşları çalışmaktadırlar.
     2.Proje Güneş enerjisi paneliyle ev aletlerinin elektrik ihtiyaçlarının karşılanması; güneş panelinden elde edilen enerjiyi kullanarak aküleri şarj etmek ve akülerdeki 12 volt enerjiyi invertör sayesinde 220 volt 50 hz enerjiye dönüştürerek ev aletlerinin çalışmasını sağlamak. Grup çalışması yapılan projede; Berat Ertan Özçelik, Öner Gedik, Recep Bengi ve arkadaşları çalışmaktadırlar.
     3.cü Proje ile ise dere yataklarına mini santral kurularak elektrik elde edilmesi; Dere yataklarına 150Watt elektrik üretimi yapacak şekilde düzenlenmek üzere yapılan projedir. Grup çalışması yapılan projede; Furkan Cihan Güvendi, Selahattin Ocak, Okan Kırca ve arkadaşları çalışmaktadırlar.
    Meslek Yüksek Okulu Elektrik ve Enerji bölüm başkanı öğretim görevlisi Arif Emre Özdemir; “Gruplar halinde projeleri hazırlayan öğrencilerimiz okulumuzu Giresun istihdam fuarında en iyi şekilde temsil edeceklerdir. Umarım iyi bir derece ile dönerler.”Dedi.

Okunma Sayısı: 6759

Haber Kaynağı: Harşıt Vadisi

Haber Editörü: Seyit Güvendi

Haber Etiketleri: MYO Öğrencilerinden İstihdam geliştirici projeler, aramalar

HABERİ FACEBOOK ÜZERİNDEN YORUMLA

EN SON HABERLER

alfabesoft
Puan Durumu

HARŞIT VADİSİ FACEBOOK

HABER DERECE

HarsitUser 4 / 10 6759 5

Sitene Ekle