• Vadi'nin Medya Penceresi

19 Eylül 2018 Çarşamba

Emek is ticaret
SON HABERLER

Doğankent İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünden teknoloji hamlesi


  • 23 Şubat 2016 Salı
Doğankent İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünden teknoloji hamlesi
Doğankent İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünden teknoloji hamlesi

Milli Eğitim Bakanlığı ve Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından Fatih Projesi (Fırsatları Arttırma ve Teknolojiyi İyileştirme Hareketi) kapsamında İlçemizdeki tüm dersliklere birer adet dizüstü bilgisayar, projeksiyon cihazı ve akıllı tahta konulması tamamlanma aşamasına gelmiş bulunmaktadır.

Projenin ön kısımlarında her öğrenciye tablet bilgisayar verilmesi işlemlerinin ortaokullarda tamamlandığı kamuoyunca bilinmektedir.   

Bütün bu teknolojik altyapı atılımına ilave olarak İlçe Milli eğitim Müdürlüğü tarafından  üç aydır üzerinde çalışılan telekonferans sisteminde hedefe ulaşılmıştır. 23/02/2016 Salı günü itibarıyla, Fatih Projesinin ruhuna uygun  biçimde, bilgi toplumu yaratmak ve eğitimde teknolojiyi yararlı kılma gayesiyle, Milli Eğitim Müdürlüğümüz merkez olmak üzere bütün okullarımızla “müdürler kurulunu”, “öğretmenler toplantısı”, gibi gurup etkinlikleri canlı  olarak okullarından sisteme bağlanmak suretiyle, zaman kaybı olmadan yapılabilecek hale getirilmiştir. Sistemin konfigürasyonu, her türlü sunu belge alış verişi  yapabilecek biçimde oluşturulmuştur.

Bundan sonraki hedefte bütün sınıfları aynı sistemle buluşturarak karşılıklı soru cevap şeklinde seminerleri tek merkezden öğrenciye oturduğu sırasında ulaştırmak olacaktır. Bu minvalde öğrenciler tablet bilgisayarları ile  müdürlüğümüz merkezli düzenlenen bir konferansa aktif dinleyici olarak katılabilecekler ve sorularını konuşmacıya direkt sorabileceklerdir.

Sistemin kurulmasında emeği geçen başta İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan AKIL, Doğankent Çok Programlı Anadolu Lisesi  Bilgi Teknolojileri Öğretmenimiz Ali GÖKAŞAR Şube Müdürümüz Cemal ŞİRİN ve katkılarından dolayı  Kaymakamımız Uğur KÖROĞLU’na teşekkür ederiz.

Okunma Sayısı: 1751

Haber Kaynağı: Harşıt Vadisi

Haber Editörü: Seyit Güvendi

Haber Etiketleri: Doğankent İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünden teknoloji hamlesi, aramalar

HABERİ FACEBOOK ÜZERİNDEN YORUMLA

EN SON HABERLER

alfabesoft
Puan Durumu

HARŞIT VADİSİ FACEBOOK

HABER DERECE

HarsitUser 4 / 10 1751 5

Sitene Ekle