• Vadi'nin Medya Penceresi

18 Nisan 2019 Perşembe

Emek is ticaret
SON HABERLER

Görelespor İçin İstanbul’da Toplandılar


  • 08 Şubat 2019 Cuma
Görelespor İçin İstanbul’da Toplandılar
Görelespor İçin İstanbul’da Toplandılar

Giresun BAL(Bölgesel Amatör Lig) ligde şampiyonluk yarışında lider Kelkitsporu bir puan eksikle takip eden Görelespor için İstanbul Sarıyer’de bir değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi.

İstanbul Sarıyer’de düzenlenen toplantıya İstanbul Bursa ve yakin illerdeki Görele'ye ve Görelespor'a gönül veren hemşerilerimizin yanı sıra Görele Kaymakamı Erdoğan Turan Ermiş, Görele Belediye Başkanı Tolga Erener ve Görelespor Kulüp Başkanı Ahmet Dede katıldılar.
Görelespor Görele Gibi Bir Marka Olmalı
Görelespor için önemli tespitlerde bulunan Kaymakam Ermiş ilçede büyük kültür potansiyeli olduğunun altını çizerek ayni zamanda yeni yetişen genç kuşaklarında sporla tanışmalarının ve buradan çıkacak yetenekli gençlerin Görelespor’u ileriye taşıyacaklarına inandığını söyledi. Görele insanının çalışkan olduğunu görmekle beraber bölgede bir göç sorunu olduğunu da dikkat çeken Ermiş basta Belediye Başkanı Tolga Erener’in canla başla çalışarak Görelespor'u hak ettiği yere getirmek için yoğun bir gayret sarf ettiğinin altını çizdi.
BAL liginde mücadele eden Görelespor’un tüm Görele’nin ortak değeri olduğunu ifade eden Başkan Erener şampiyonluk yolunda ilerleyen ve bir üst lige çıkmak için mücadele veren Görelespor'a bu zorlu mücadelesinde herkesin destek olması gerektiğini ve yaşanacak şampiyonluk sevincinin de büyük olacağını söyledi. Son yılda belediye olarak Görelesporun altyapıdaki başta konaklama ve tesis olmak üzere önemli bir eksikliğini tamamlayarak kulübe kazandırdıklarını da belirten Başkan Erener bundan sonrada sizlerin desteğiyle Görelesporu hak ettiği yere getirmek için yoğun bir gayret ediyoruz dedi.
Görelespor Kulüp Başkanı Ahmet Dede yapmış olduğu konuşmasında büyük metropollerin aksine Görele de çalışkan spora düşkün tertemiz bir gençlik olduğunu ve bu gençliğe el birliği ile sahip çıkılmasının önemine değindi. Başkan Dede Görelesporun bu zamana kadar olduğu gibi bu günde sizler gibi Görele sevdalısı hemşerilerime ihtiyacı olduğunu Türkiye’de basit görülebilecek bir BAL ligindeler kademeye çıkabilmek için en az üç milyon lira gerektiğini Görelesporu şampiyonluk yolunda bugüne kadar iki milyon TL bir maddi destek sağladık. Sadece başkan olarak 800 bin TL maddi yardımda bulundum. Göreleli işadamlarımız önemli katkılar sundular. Sizlerle beraber bugün burada bir yol haritası çizerek devam etmek istiyoruz diyerek teşekkür etti.
Görelesporun bir çıkış yakaladığını ve bunun devamının kulübe sıcak para girişi ile sağlanabileceğini söyleyen Giresunspor Eski Başkanı Osman Çırak; birlik ve beraberlik içinde bu sıkıntıları asmalıyız diyerek şampiyonluğa oynayan bir takımın isteklerinin bitmeyeceğini yasamış olarak çok iyi bildiğini ifade etti.
Bu zamana kadar olduğu gibi bundan sonrada Görelesporun yanındayız. Fakat biz Görelespora destek veren bu is adamlarının sayısını en az yüz kişiye tamamlayarak bir araya gelmenin daha doğru daha fazla yararlı olacağına inanıyoruz diyen İş Adamı Mustafa Öner bizler yirmi kişi olarak hazırız. Sayın belediye başkanımız sayın kaymakamımızınsa desteğiyle bu sayıya ulaşalım ve 13 Şubat Görenin Kurtuluşunun da kullanabileceği bir yemek için hazırlık yapalım dedi

İş adamı Yunus Fevzi Öner de “Görelespora ve Göreleye sevdalı biri olarak buraya kadar gelerek bizleri onurlandıran Sayın Kaymakamına ve Sayın Belediye Başkanıma teşekkür ediyorum. Bizler Görelespora maddi ve manevi olarak en büyük katkıyı sunmayı bir görev biliyoruz. Görelespor yararına yapılacak olan Sayın Öner’in bahsettiği yüz kişilik yemeğin de kendisi tarafından karşılanacağını belirten Fevzi Öner gece için şimdiden en büyük katkıyı sunmuş oldu.
Bal liginde yaşanan sıkıntıları yakinen takip ettiklerini birçok arkadaşımızın bu konuda ciddi sıkıntılar yaşadığını söyleyen İş adamı Fuat Ergül “gecen sene yapılan Görelespor gecesine ev sahipliği yapan Sarıyer Belediye Başkanı Sayın Şükrü Genç e bir teşekkür edilmediğinin” altını çizerek bu eksikliğin en kısa zamanda giderilmesi gerektiğini belirtti.
Görelespor için yapılan değerlendirme toplantısında söz olan, Fuat Ergül, Ruhi Kavraz, Yılmaz Tank, Yusuf Kaptanoğlu, ishak Memiç ise Görelespora vermiş oldukları desteğin bundan sonrada devam edeceğini, son yapılan gecede hem maddi hem de Görelesporun ne kadar birleştirici bir güç olduğunun altını çizdiler. Aynı zamanda Başkan Erener’in İstanbul’da da toparlayıcı bir güç oluşturduğunu belirten katılımcılar siyasi tercihlerimizi kimliklerimizi bir tarafa bırakarak Görelesporun başarısı için herkesin elini taşın altına koyması gerektiğini ifade ettiler.

Okunma: 497 | Kaynak: Şaban Kutlu

Haber Editörü: Seyit Güvendi |

Haber Etiketleri: Görelespor İçin İstanbul’da Toplandılar, aramalar

HABERİ FACEBOOK ÜZERİNDEN YORUMLA

EN SON HABERLER

HARŞIT VADİSİ FACEBOOK

HABER DERECE

HarsitUser / 10 497 2