• Vadi'nin Medya Penceresi

24 Şubat 2019 Pazar

Emek is ticaret
SON HABERLER

2000 Öğrenciye satranç takımı hediye edildi


  • 10 Ekim 2018 Çarşamba
2000 Öğrenciye satranç takımı hediye edildi
2000 Öğrenciye satranç takımı hediye edildi

Tirebolu Belediye Başkanı Abdullah Karabıçak, İlçe merkezinde ve köylerde bulunan yaklaşık 2000 öğrenciye satranç takımı hediye etti.

Konuyla alakalı bir açıklama yapan Tirebolu Belediye Başkanı Abdullah Karabıçak “Tirebolu Belediyesi olarak Eğitim ve öğretim dönemi öncesi okul çevrelerinde ve okullarımızda kapsamlı bir çalışma başlatmıştık. Eğitime destek projemiz kapsamında ise ilçemizde bulunan yaklaşık 2000 öğrenciye satranç takımı hediye ettik. Evlatlarımızın kötü alışkanlıklardan uzak tutmak, zamanlarını iyi değerlendirmesini sağlamak bizlerin en önemli görevidir” dedi.
Eğitim ve öğretim süresi içerisinde çalışmalarının ve desteklerinin aralıksız devam edeceğini ifade eden Karabıçak sözlerini şöyle sürdürdü;
Öğrencilerimiz teknolojik oyuncaklar yerine zamanlarını satranç ile değerlendirmesi kendileri için çok faydalı olacaktır. Satranç ön görünün gelişmesine katkı sağlamakla birlikte, doğru ve çabuk düşünebilmeyi, başarılardan büyük haz alarak, daha da başarılı olmaya yönlendirir. Tüm öğrencilerimize, evlatlarımıza başarı dolu bir Eğitim dönemi diliyorum.
Satranç dağıtımına Tirebolu İlçe Kaymakamı Salih Yüce, İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Yılmaz, Ak Parti Tirebolu İlçe Başkanı Hasan Durmuşkaya’da katılarak öğrencilerimize destek oldular.

Okunma: 278 | Kaynak: Harsit Vadisi

Haber Editörü: Seyit Güvendi |

Haber Etiketleri: 2000 Öğrenciye satranç takımı hediye edildi, aramalar

HABERİ FACEBOOK ÜZERİNDEN YORUMLA

EN SON HABERLER

HARŞIT VADİSİ FACEBOOK

HABER DERECE

HarsitUser / 10 278 2