• Vadi'nin Medya Penceresi

16 Kasım 2018 Cuma

Emek is ticaret
SON HABERLER
  • Ana Sayfa
  • Spor
  • Giresunspor, Küme Düşen Takımlara Puanlar Saçtı

Giresunspor, Küme Düşen Takımlara Puanlar Saçtı


  • 18 Mayıs 2016 Çarşamba
Giresunspor, Küme Düşen Takımlara Puanlar Saçtı
Giresunspor, Küme Düşen Takımlara Puanlar Saçtı

PTT 1. Lig’de uzun süre Play-Off hesapları yapan Yeşil-Beyazlı ekibimiz son hafta oynanan Alanyaspor maçının uzatma dakikalarının son saniyelerinde yediği golle bu hayalini ellerinin arasından kaçırarak taraftarlarını üzdü.

Sezona başlarken düşük bir bütçeyle lige başlayan Çotanaklar’da ilk hedef ligde kalmaktı. Mustafa Bozbağ’ın, Giresunspor Başkanlığına seçilmesinden bu yana geçen süreçte özellikle ekonomik sıkıntıları her geçen gün daha aşağılara çeken Giresunspor’da; disiplinli mali politikası ve transferde harcadığı paranın azlığı ile öncelikli hedefin kulübün mali yapısını düzeltmek olduğu Giresunspor taraftarları tarafından da çok iyi biliniyordu.

Kısıtlı transferler ile sezona başlayan Yeşil-Beyazlı ekibimiz, sezon içinde inişli çıkışlı bir grafik sergiledi. Hiç beklenmedik maçlardan galibiyet çıkaran Giresunspor, özellikle küme düşen ve küme düşme korkusu taşıyan takımlara karşı kaybettiği puanlarla Play-Off biletini kazanamadı.

Bu sezonun Giresunspor açısından en dramatik ve belki de Play-Off hedefinden uzaklaştıran en önemli 6 maçına bakacak olursak, karşımıza şöyle bir tablo çıkıyor.

Play-Off biletini kaptırdığımız Elazığspor’la 19. haftada Giresun’da yaptığımız maçta 2-0 öndeyken son dakikalarda yediğimiz 2 golle kaybettiğimiz 2 puan kötü sonun belki de ilk habercisi oldu.

Ligde küme düşme riskini yakından hisseden ve son hafta ligde kalmayı garantileyen Denizlispor’a karşı 24. haftada deplasmanda alınan 2-0’lık mağlubiyetle birlikte oynanan kötü futbol Play-Off inancını oldukça zedelemişti.

Ligden düşen Erciyesspor’la 26. haftada Giresun’da son 10 dakikasında 3-0 önde olduğumuz ve artık kazandığımızı düşündüğümüz mücadelede inanılmaz bir şekilde peş peşe 3 golü kalemizde gördük. Bu beraberlik taraftarların da fazlasıyla tepkisini çekmişti.

Ligden düşen bir diğer takım olan Karşıyaka’ya haftalar sonra 3 puan sevinci yaşattığımız 29. hafta mücadelesini deplasmanda2-1 kaybederek, Play-Off yolunda derin bir yara daha aldık.

Ligin 31. haftasında deplasmanda Boluspor maçında skor 1-1 iken penaltıyı kim atsın tartışmalarının yaşandığı Giresunspor; penaltıyı kaçırdı ve yine son dakikalarda yediğimiz golle Play-Off yolunda ağır bir darbe ile daha karşı karşıya kaldık.

Ve ligin son haftasına gelindiğinde inanılmaz bir heyecan fırtınası yaşandı. Giresunspor son haftaya 50. puanla 5. sırada girerken; Elazığspor ve Balıkesirspor 49’ar puanla 6. ve 7. sıraya yerleşmişlerdi. Play-Off’a adını yazdırmak isteyen takımların ligi ilk 6 takım arasında bitirmesi gerektiğinden oluşan puan durumuna göre Giresunspor’un Alanyaspor maçında alacağı 3 puan, diğer maçların skorlarına bakmaksızın Yeşil-Beyazlı ekibimizi Play-Off’a taşıyacaktı.

Alanyaspor’un da Süper Lig’e direkt çıkmak için galibiyet alması ya da Karabükspor’un mağlup olması gerektiğinden bu mücadelenin Giresunspor açısından çok zorlu geçeceği baştan belliydi. Her şeye rağmen kendi sahası ve kendi seyircisi önünde mücadele edecek olan Yeşil-Beyazlı ekibimizden galibiyet bekliyorduk. Mücadelenin son 11dakikasına kadar işler bizim açımızdan iyi gitmiyordu. Balıkesirspor ve Elazığspor maçlarında galip durumdayken; Giresunspor 1-0 mağluptu. Ne olduysa son 11 dakikada oldu.

79. ve 81. dakikalarda peş peşe 2 gol bulan Çotanaklar, Giresun Atatürk Stadı başta olmak üzere tüm Giresun’u bayram yerine çevirdi. Artık Play-Off hesaplarının yapıldığı uzatma dakikalarında Alanyaspor’un gelen golü 34 maçlık büyük mücadelenin sonunda yaşanabilecek en acı andı. Tam da bu dakikalarda 1461 Trabzon’un, Balıkesir’de 1-1’lik skoru yakaladığı haberi Alanyaspor’un skoru 2-2’ye getiren golün üzüntüsünü yaşayan Giresunspor taraftarlarında büyük bir sevinç yarattı. Ancak bu sevinç çok ama çok kısa sürdü. Balıkesir’de golün santrası yapıldıktan sadece 12 saniye sonra skoru 2-1’e getiren golü bulan Balıkesirspor, Play-Off biletini Giresunspor’un ellerinin arasından almış oldu.

Giresunspor’un Play-Off biletini son hafta kaybetmesindeki en önemli faktörün ise bu sezon PTT 1. Lig’dendüşen 1461 Trabzon, Erciyesspor ve Karşıyaka takımlarıyla yaptığı mücadelelerde toplam 10 puan kaybetmesi olarak gösteriliyor. Yani bir başka ifadeyle küme düşen takımlara 10 puan değil de; 9 puan kaptırsaydık; Elazığspor ve Balıkesirspor ile puanları eşitleyecek ve ikili averajla Balıkesirspor’u saf dışı bırakarak Elazığspor’la birlikte Play-Off’a gidecektik.

Son hafta kaybedilen Play-Off şansının 2016-207 sezonuna yansımalarının olması beklenirken; bunun ne ölçüde olumlu veya olumsuz olacağı yeni sezon hazırlıklarında ve ligin başlangıç haftalarında kendini gösterecektir.

Okunma Sayısı: 2063

Haber Kaynağı: Haber: Hakan Uğurlu

Haber Editörü: Seyit Güvendi

Haber Etiketleri: Giresunspor, Küme Düşen Takımlara Puanlar Saçtı, aramalar

HABERİ FACEBOOK ÜZERİNDEN YORUMLA

EN SON HABERLER

alfabesoft
Puan Durumu

HARŞIT VADİSİ FACEBOOK

HABER DERECE

HarsitUser / 10 2063 2

Sitene Ekle