• Vadi'nin Medya Penceresi

17 Şubat 2019 Pazar

Emek is ticaret
SON HABERLER

Tarihi Tirebolu Lisesi’nde restorasyon çalışmaları başladı


  • 03 Ekim 2018 Çarşamba
Tarihi Tirebolu Lisesi’nde restorasyon çalışmaları başladı
Tarihi Tirebolu Lisesi’nde restorasyon çalışmaları başladı

Tirebolu İlçemizin en değerli yapıları arasında yer alan Tirebolu Lisesi, Yıldız Teknik Üniversitesi, Tirebolu Kaymakamlığı, Tirebolu Belediyesi ve Tirebolu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün ortak yürüttüğü proje kapsamında restorasyon projesiyle yeniden hayat bulacak.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Tirebolu Belediye Başkanı Abdullah Karabıçak proje kapsamında akademisyenlerden oluşan bir ekibin Tirebolu’ya gelerek incelemelere başladığını ve çalışmaların 12 gün içerisinde tamamlanacağını ifade etti.
Tirebolu İlçesinin en önemli yapılarından birisi olan Tirebolu Lisesinin Mimari yapısının korunarak restore edileceğini belirten Karabıçak sözlerine şöyle devam etti; Akademisyenlerimizin Yüksek lisans çalışması yapan öğrencilerimizle birlikte başlayacak oldukları çalışmalar öncesi önemli girişimlerde bulunduk. Yıldız Teknik Üniversitesi Rektörü Hemşerimiz Prof. Dr. Bahri Şahin’in de destekleri ve katkılarıyla projemizi hayata geçiriyoruz. Kendilerine teşekkür ediyor, projenin İlçemize ve bölgemize hayırlı olmasını temenni ediyorum.
Proje kapsamında; Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Restorasyon Ana Bilim Dalı öğretim üyeleri; Prof. Dr. Can Binan, Doç. Dr. Aynur Çiftçi, Öğr. Gör. Zeynep Uzun, Öğr .Gör.İ brahim H. Çetin, Dr. Öğr. Üyesi Uğur Acar, Arş. Gör. Dr. Muzaffer Börekçi, Öğr. Gör. Dr. Burcu Yağan ve Yüksek lisans öğrencileri; Burcu Yağan, Mustafa Emin Yalçın, Rümeysa Başkaya, Zeynep Aslan  Tarihi Tirebolu Lisesinde Belgeleme, Mimari Projeleri, Statik Raporu Hazırlama, Röleveleri, Restitüsyon ve  Restorasyon proje çalışmalarını yaparak ilçemize kazandırılmasını sağlayacaklar.

Okunma: 601 | Kaynak: Harsit Vadisi

Haber Editörü: Seyit Güvendi |

Haber Etiketleri: Tarihi Tirebolu Lisesi’nde restorasyon çalışmaları başladı, aramalar

HABERİ FACEBOOK ÜZERİNDEN YORUMLA

EN SON HABERLER

HARŞIT VADİSİ FACEBOOK

HABER DERECE

HarsitUser / 10 601 4