• Vadi'nin Medya Penceresi

21 Ağustos 2018 Salı

Emek is ticaret
SON HABERLER

Avrupa Giresun Federasyonu Kuruldu


  • 14 Mayıs 2018 Pazartesi
Avrupa Giresun Federasyonu Kuruldu
 Avrupa Giresun Federasyonu Kuruldu

Avrupa’da yer alan ülkelerdeki Giresun Dernekleri, Avrupa Giresun Federasyonu (AGF)’nun çatısı altında birleşti.

Avrupa Giresun Derneğinin (AGD) Köln’de bulunan merkezinde Metin Çoban’ın ev sahipliğinde biraraya gelen Giresunlu 6 dernek başkanı ve yöneticileri birlikteliğin ana hatları ve tüzük şeklini görüştü. Toplantı sonunda oybirliği ile Avrupa Giresun Federasyonunun kuruluşu resmen gerçekleştirildi.

Gurbetteki Giresun Dernekçiliğinin duayen ismi Metin Çoban’ın kurucu başkanlığındaki federasyon yönetiminde Başkan Vekilliğine Aydın Petekçi, Başkan Yardımcılıklarına Ali Türk, Mustafa Karakaş ve Cevat Öksüz getirildi.

AGF’nin Yönetim Kuruluda Ümit Öz, Ekrem Ceylan, Mehmet Bıçakçı, Erdal Pirdal, Hakan Coşkun ve Selami Akdemir isimlerinden oluştu.

Avrupa Giresun Federasyonu (AGF)’nin kurucuları arasında; Avrupa Giresun Derneği (Köln), Yurtdışında Giresunlular Derneği (Duisburg), Almanya Kültür ve Uyum Derneği (Oberheusen), Schönberg Giresunlular Derneği (Stuttgart), Karadeniz Giresunlular Derneği (Stuttgart), Bavyera Karadeniz Giresunlular Derneği (Kempten) yer aldı.

Avrupa’daki gurbetçi Giresunluların yıllardır süren tartışmalardan sonra bir araya gelmesi ve federasyon çatısını oluşturması memnuniyetle karşılandı.

Okunma Sayısı: 1795

Haber Kaynağı: Avrupa Federasyonu

Haber Editörü: Seyit Güvendi

Haber Etiketleri: Avrupa Giresun Federasyonu Kuruldu, aramalar

HABERİ FACEBOOK ÜZERİNDEN YORUMLA

EN SON HABERLER

alfabesoft
Puan Durumu

HARŞIT VADİSİ FACEBOOK

HABER DERECE

HarsitUser 3 / 10 1795 4

Sitene Ekle