• Vadi'nin Medya Penceresi

21 Ağustos 2018 Salı

Emek is ticaret
SON HABERLER

Acısu Hıdrellez Kültür ve Bahar Bayramı Coşkulu Geçti


  • 06 Mayıs 2018 Pazar
Acısu Hıdrellez Kültür ve Bahar Bayramı Coşkulu Geçti
Acısu Hıdrellez Kültür ve Bahar Bayramı Coşkulu Geçti

Doğankent Belediyesinin Kardeş Belediyesi olan Şaplpazarı Belediyesi Geleneksel Acısu Hıdrellez Kültür ve Bahar Bayramı binlerce kişinin katılımıyla bugün yapıldı.

27. Şalpazarı Acısu Hıdrellez Kültür Bahar Bayramı Şenliği  otçu göçü yürüyüşü ile başladı. Bugün saat 11.00 'de tören alanında açılış töreni, yöresel yemek tatlarının sunumu gibi birçok kültür etkinlikleri yapıldı. Yağan yağmura rağmen katılımcılar doyasıya eğlendi.
Acısu Hıdrellez Kültür ve Bahar Bayramı’na; Trabzon Vali Vekili Nusret Şahin, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Şalpazarı Kaymakamı Murat Beşikci, Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız, Doğankent Belediye Başkanı Haşim Birol Tekin, Trabzon İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Yetkilileri, AK Parti İlçe Başkanı Zeki Çabuk, CHP İlçe Başkanı Erdoğan Kıran, İYİ Parti İlçe Başkanı Pirağa Yaşar, STK Temsilcileri ve çok sayıda davetli katıldı.

Erol Yanık‘ın sunduğu programda Belediye Başkanı Refik Kurukız, İl Kültür ve Turizm Müdür Yrd. Feyhan Kurnaz Kaymakam Murat Beşikci, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu ve Doğankent Belediye Başkanı Haşim Birol Tekin birer konuşma yaptılar. Konuşmaların ardından vatandaşlar yöresel sanatçıların kemençesi ve türküleri eşliğinde horon oynayarak doyasıya eğlendiler. Şalpazarı Belediyesi çadırda vatandaşlara yağlı bişi, ayran ve keşkek ikram etti.

Okunma Sayısı: 1465

Haber Kaynağı: Harşıt Vadisi

Haber Editörü: Seyit Güvendi

Haber Etiketleri: Acısu Hıdrellez Kültür ve Bahar Bayramı Coşkulu Geçti, aramalar

HABERİ FACEBOOK ÜZERİNDEN YORUMLA

EN SON HABERLER

alfabesoft
Puan Durumu

HARŞIT VADİSİ FACEBOOK

HABER DERECE

HarsitUser 3 / 10 1465 4

Sitene Ekle