Vadi'nin Medya Penceresi
  • 28 Ocak 2020 Salı

Tirebolu Tünellerinin İsmi Değiştirildi!

Tirebolulu İl Genel Meclisi CHP Üyesi Ömer Cebeci’nin, Meclis Başkanlığına geçen yılın Mayıs ayında verdiği ve kabul gördüğü önerge, Karayolları Bölge Müdürlüğü’nce de onaylanarak, uygulamaya koyuldu.

Tirebolu Tünellerinin İsmi Değiştirildi!

CHP’li üye Cebeci, Tirebolu’daki tünellerin isimlerinin değiştirilmesi konusunda vermiş olduğu önerge, Mecliste tüm üyelerin oy birliğiyle kabul edilmiş ve ilgili merci olan Karayolları 10’ncu Bölge Müdürlüğü’ne iletilmişti.

Giresun İl Genel Meclisi’nden gelen isteği yerinde gören ve olumlu şekilde değerlendiren Karayolları 10. Bölge Müdürlüğü, ilk etapta Tirebolu’nun içinden geçen ve sahillerimizin korunmasında büyük katkıları olan 2 tünelin adını değiştirerek, Tirebolu 42. Gönüllü Alayı Tüneli olarak tescilledi. Buna göre, 2175 metre uzunluğundaki Tirebolu 1 Tünelinin adı Tirebolu 42. Gönüllü Alayı 1 Tüneli ve 650 metre uzunluğundaki Tirebolu 2 Tünelinin de ismi Tirebolu 42. Gönüllü Alayı 2 Tüneli oldu.

Söz konusu tünellerle ilgili yeni tabelalar Karayolları Bölge Müdürlüğü tarafından tünel girişlerine asılırken; tarihimizi ve Tirebolu 42. Gönüllü Alayını yaşatmak üzere İl Genel Meclisi üyemiz Ömer Cebeci’nin bu jesti, ilçe kamuoyunda büyük memnunluk yarattı. Cebeci, diğer tünellerle ilgili isim değişikliklerinin yapılmaya devam edeceğini ifade ederek, bu konuda katkısı olan herkese teşekkürlerini ilettiğini söyledi.