Vadi'nin Medya Penceresi
  • 06 Aralık 2019 Cuma

Çocuk Koruma Kanunu İlçe Koordinasyon Kurulu Toplantısı Gerçekleştirildi.

5395 Sayılı Çocuk Koruma Kanunu kapsamında düzenlenen İlçe Koordinasyon Kurulu toplantısı Kaymakam Tuncay Karataş başkanlığında, ilgili kurumların katılımıyla gerçekleştirildi.

Çocuk Koruma Kanunu İlçe Koordinasyon Kurulu Toplantısı Gerçekleştirildi.

Doğankent İlçesinde  düzenlenen Kasım ayı toplantısında kanun kapsamında çocuk haklarının korunması ve güvence altında tutulması, çocuk ihmal ve istismarına neden olan sorun kaynaklarının tespiti ve bunlara yönelik koruyucu önleyici tedbirlerin alınması için kurumlar arasındaki eşgüdümün sağlanması, ilçe düzeyinde çocuklara ilişkin suça sürüklenme ve suç mağduru olma ile ilgili profilin ortaya çıkarılması, suç mağduru çocukların bilgisi, uyuşturucu ve zararlı madde kullanımının önlenmesi çalışmaları, çocukların dijital ortamın olumsuz etkilerinden korunması ve güvenli internet kullanımı hakkında yapılan faaliyetler, eğitim ve sağlık hizmetleri tedbirlerinin alınması, okulların yolları ve çevrelerinde emniyet güçlerinin devriye faaliyetlerini artırarak çocukların okula daha güvenli gidiş ve gelişlerinin sağlaması görüşüldü. 

Toplantıya, Doğankent Belediye Başkan Vekili Mustafa Balcı, Emniyet Amiri Komiser Kenan Altun, İlçe Jandarma Komutan Vekili Jandarma Ast. Kd. Üst. Çavuş Kemal Bodur, İlçe Sağlık Grup Başkanı Şeyma Karataş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemal Şirin, Doğankent Sosyal Hizmetler Müdürü Süleyman Öztürk ve Rehber öğretmenler katıldı.