Vadi'nin Medya Penceresi
  • 06 Aralık 2019 Cuma

Başkan Özden, İlk 6 Aylık Dönemi Değerlendirdi

Belediye Başkanlığımız tarafından öncelikli hizmet eylem planı kapsamında İlk 6 aylık dönem içeresinde ilçemizde yıllardır gerçekleştirilmeyen rutin işlerin yapılarak gereken hassasiyet ve ehemmiyetin oluşturulması ile birlikte Rekreasyon ve dinlenme alanları yapımı ile ilgili olarak da Mega Çocuk Oyun Parkımız oluşturularak halkımızın hizmetine sunulmuştur.

Başkan Özden, İlk 6 Aylık Dönemi Değerlendirdi

Sosyal tesis alanımızın içerisinde de Restoran &Cafe yapımı ve imalatı da hızla devam etmektedir. Projemizin bitiminde Hem çocuklarımızın hem ebeveynlerinin ve hem de ilçemize gelen turist ve misafirlerimizin rahatlıkla sosyal ihtiyaçlarını  karşılayacağı bir sosyal alan oluşturulacaktır…

Kolay ulaşılabilir Belediyecilik ve istişareye dayalı bir yönetim anlayışımızla vatandaşlarımızın bizlerle daha zahmetsiz iletişim kurması için aktif bir Sosyal Medya Platformu, Whatsapp İhbar hattı ile Beyaz Masa uygulamasını hayata  geçirerek halkımızın hem belleğine hem de kullanımına açtık. 

İlk 6 aylık dönemimizde öncelikli yapım işlerimiz kapsamında ise Sadaklı Mahallesi okullar bölgesindeki yolumuzu sıcak asfalt kaplayarak, yaya yolumuzu da genişletip betonladık. Köy ve mahallelerimizde ise eksik kalan yol betonlama  işlemlerinin %75 ini tamamladık. Tarihi mezarlarımızdan Halı Köse Mezarlığımızı ve diğer mezarlıklarımızı tadilat ederek geçmişimize olan borcumuzu bir nebze olsun ödeyebildik. İlçe girişimizde hepimizin yaşadığı yol sorunumuzu da sıcak  asfalt ile çözdük. Yeni Mahalle yolumuzda bulunan ilçe Jandarma Komutanlığımızın sık kullandığı yolumuzun da genişletme çalışmaları başlatılmış olup, tamamlandığında ise sıcak asfalt serilerek, vatandaşlarımızın kullanımına sunulacaktır.  Belediye Başkanlığımızın kurumsallığı anlamında hem personel bazında hem de hizmet binamızın görünümü ve kullanımı açısından bir çok radikal kararlar alıp, hayata geçirdik. Yeniden tasarlayarak yaptığımız ve kurumumuz için olmazsa  olmaz durumunda olan bir toplantı & nikah salonumuzu bitirerek hem kurumumuzun hemde vatandaşımızın hizmetine sunduk… 

Halkımızın en çok muzdarip olduğu konu ise içme suyumuzda yaşadığımız olumsuzluklar idi; ki şükürler olsun bu sorunumuzu da başarıyla çözerek tertemiz içme suyumuzu vatandaşlarımızın kullanımına sunduk. Makine ve Araç parkımızda  yaşadığımız eksiklikler için ise hızlı ve ivedi girişimler yaparak Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızdan hibe 1 adet Çöp Kamyonumuzu önümüzde ki Aralık ayının ilk haftasında teslim alıp, özellikle köy ve mahallelerimizin temizlik hizmetlerimizi  artık daha kolay yerine getirmiş olacağız… Diğer taraftan Türkiye Belediyeler Birliğinden talepte bulunduğumuz 2 adet İş Makinemiz de çok kısa süre içerisinde Makine ve Araç Parkımızda ki yerini alacaktır. 

Kısaca Önümüzde ki ilk 6 aylık dönem içeresinde de aynı hız ve tempoyla devam ederek siz değerli vatandaşlarımızın talepleri ile ihtiyaçlarını karşılamak için var gücümüzle çalışacağız. Halka Hizmet Hak’ka Hizmettir mantığından haraketle  öncelikle Rabbimin rızasına sonrasında da sizlerin duasına ve desteğine ihtiyacımız olduğunu bilmenizi ister, Saygı ve Sevgilerimi sunarım….

Rüşan ÖZDEN / Doğankent Belediye Başkanı