Vadi'nin Medya Penceresi
  • 19 Kasım 2019 Salı

Devlet Hastanesinde Yeni Dönem

İnşaatı %90 fiziki gerçekleşme seviyesinde devam eden Giresun Eğitim ve Araştırma Hastanesinin yapımının tamamlanmasının ardından,...

Devlet Hastanesinde Yeni Dönem

Prof. Dr. İlhan Özdemir Eğitim ve Araştırma Hastanesinin afiliasyon kapsamından çıkarılması ve Devlet Hastanesi olarak hizmet vermesi Sağlık Bakanlığınca kararlaştırıldı. AK Parti Giresun Milletvekili Cemal Öztürk, konuya ilişkin yaptığı  yazılı basın açıklamasında; “Milletvekillerimiz, Valimiz, Belediye Başkanımız, Rektörümüz, İl Başkanımız ve İl Sağlık Müdürümüzle geçen hafta Sağlık Bakan Yardımcımızla yaptığımız görüşmeler sonucunda, Sağlık Bakanlığımızdan aldığımız  bilgilere göre Giresun’daki sağlık hizmetleriyle ilgili taleplerimiz karşılanmıştır. Bu kapsamda, Giresun Üniversitesi Prof. Dr. İlhan Özdemir Eğitim ve Araştırma Hastanesi, ilimiz Aksu Mahallesinde yapımı devam eden yeni Eğitim ve Araştırma  Hastanesi’nin hizmete girmesinin ardından, 200 yatak kapasitesiyle 2. basamak Devlet Hastanesi olarak sağlık hizmet sunumuna devam edecek” dedi.

Eğitim ve Araştırma Hastanesinde devam eden çalışmalara ilişkin bilgiler veren Öztürk; “İnşaatı %90 fiziki gerçekleşme seviyesinde devam eden ve 19.04.2020 tarihinde hizmete girmesi planlanan 350 yatak kapasiteli Eğitim ve Araştırma  Hastanesi en kapsamlı olan 3. basamak hastane olarak ve Giresun Üniversitesi ile Sağlık Bakanlığımız arasında imzalanan afiliasyon protokolü kapsamında hizmet verecek. Hastane bünyesinde; İnme Ünitesi, Onkoloji Tanı ve Tedavi Merkezi  (OTTM), Prematüre Retinopatisi Tanı ve Tedavi Merkezi (ROP) ile Palyatif Bakım Merkezi kurulacak” dedi.

Giresun’un yapılan yatırımlar sayesinde bölgede sağlık üssü olma yolunda hızla ilerlediğine dikkat çeken Öztürk; “Hemşehrilerimizin sağlık alanındaki ihtiyaçlarının en iyi şekilde karşılanması noktasında çalışmalarımıza devam ediyoruz.  Eğitim ve Araştırma Hastanesi, ilimizin sağlık alanında katma değerini yükseltecektir. Altyapı çalışmalarımız devam ediyor. Sağlık alanında hayata geçireceğimiz yeni yatırım ve projelerimizle birlikte hemşehrilerimize en iyi hizmeti sunacağız’’  dedi.