Vadi'nin Medya Penceresi
  • 19 Kasım 2019 Salı

10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü Mesajları-02

Doğankent ilçesi esnafları, "10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü" münasebeti ile birer mesaj yayınladılar.

10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü Mesajları-02

Nurettin Kabadayının 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü Mesajı


Doğankent esnaflarından Kardeşler çay ocağı sahibi ve Demokratik Sol Parti ilçe başkanı Nurettin Kabadayı 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü dolayısı ile bir mesaj yayınladı.

Kabadayı Mesajında;"10 Kasım sabahı 09.05 bütün sirenler çaldı, bütün gözyaşları aktı, bütün herkes hazırda, sen hiç unutulmasın çünkü sen Atatürk’sün, O büyük insan yalnız Türkiye için değil, bütün doğu milletleri için de en büyük  önderdi. Türk milletinin eşsiz evladı Atatürk! Sen ebedi istirahatgâhında rahat uyu. “En büyük eserim” dediğin Türkiye Cumhuriyeti bizlere emanettir. Türk Milleti. 10 Kasım 1938 yılının üzerinden 81 yıl geçti. Yıl 2019 aradan geçen bunca  zaman sadece özlemimizi biraz daha arttırdı. Çok özledik Atatürk'ü. Türk milletinin büyük kahramanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü vefatının 81. yıl dönümünde saygı ve rahmetle anıyorum."

İlyas Patan'nın 10 Kasım Atatürk'ü Anma Mesajı


Doğankent esnaflarından İlyas Patan, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 81. yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Patan Mesajında şunlara yer verdi “ Cumhuriyetimizin kurucusu ve Kurtuluş Savaşının eşsiz kahramanı Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ü aramızdan ayrılışının 81. yılında minnet ve şükranla anıyoruz. Atatürk; Ulusal bağımsızlığımızın,  birlik ve beraberliğimizin simgesi, ulusumuzun geleceğini her zaman aydınlatacak bir ışık kaynağı ve bizlere tam bağımsız, çağdaş bir devlet ve Cumhuriyeti armağan eden, tarihin akışını değiştirerek yaşadığı çağa damgasını vuran, başarıları  ile tüm insanlığın saygısını kazanan büyük bir devlet adamıdır. Büyük önder Atatürk ve silah arkadaşlarının bizlere armağan etmiş olduğu miraslarını koruyup yüceltmek için gayret saf etmeye devam edeceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle; Ulusumuzun kurtarıcısı, Cumhuriyetimizin kurucusu ulu önder Mustafa Kemal Atatürk'ü 81.ci ölüm yıl dönümünde bir kez daha sevgi, şükran ve rahmetle anıyor, silah arkadaşları ve aziz şehitlerimize rahmet  diliyorum."Dedi.

Tüfekçi'den 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü Mesajı 


CHP Doğankent ilçe başkanı  İrfan Tüfekçi, Cumhuriyetin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 81. yıl dönümü münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

Başkan Tüfekçi mesajında; “Toplumun her kesimini kucaklayan, adını dünya tarihine yazdıran büyük bir liderin, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 81. yıl dönümünde onu bir kez daha  özlem, saygı, sevgi ve rahmetle anıyorum. Bugün, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk için yas günü değil, fikirlerine ve gösterdiği hedeflere ulaşmak için daha çok çalışmamız ve her zamanki gibi bir ve beraber olmamız  gereken bir gündür.

Yüzyıllardır dünya tarihine yön veren ve çağ açıp çağ kapayan devlet adamları yetiştiren Türk milleti, yetiştirdiği en büyük liderlerden, bağımsızlığımızın mimarı Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde makûs talihini değiştirmiş ve tarih  sayfalarına büyük bir destan daha eklemiştir. Ne mutlu ona ki, onun genç nesillere emanet ettiği ve ‘en büyük eserim’ diye nitelendirdiği Türkiye Cumhuriyeti, günümüzde ileri bir demokrasi anlayışı ile taçlanmış olarak yine onun gösterdiği  hedefler dahilin de varlığını devam ettirmektedir.

Son nefesine kadar ülkesine ve milletine hizmet etmiş, tüm dünyanın ayakta alkışladığı büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 81. yıl dönümünde, Cumhuriyetimizin kurucusu, Büyük Komutan, eşsiz devlet adamı, Gazi  Mustafa Kemal Atatürk'ü, vatan uğruna canlarını hiç düşünmeden veren kahraman şehitlerimizi, gazilerimizi, dava ve silah arkadaşlarını, İstiklal mücadelemizin tüm kahramanlarını bir kez daha rahmet ve şükranla anıyorum” dedi.