Vadi'nin Medya Penceresi
  • 19 Kasım 2019 Salı

Ulu Önder Atatürk'ü Rahmet ve Şükranla Anıyoruz-01

Doğankent ilçesi esnafları, "10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü" münasebeti ile birer mesaj yayınladılar.

Ulu Önder Atatürk'ü Rahmet ve Şükranla Anıyoruz-01

Muhiddin Pir'in Mesajı  Ulu Önder Atatürk'ü Rahmet ve Şükranla Anıyoruz 


Doğankent Esnaf ve Sanatkar Odası başkanı Muhittin Pir, "10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü" münasebeti ile bir mesaj yayınladı.

Muhittin Pir yaptığı açıklamada şu sözlere yer verdi: 10 Kasım tarihinin Türk Milleti için sembolik önemi, yalnızca Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü anma günü değildir. Bu gün, aynı zamanda Atatürk'ün Türkiye Cumhuriyeti için çizdiği idealleri  gerçekleştirme konusunda yol alma günüdür. Seneler öncesinde Atatürk, Cumhuriyetimizin gelecek kuşaklarına yönelik olarak, 'Beni görmek demek mutlaka yüzümü görmek değildir' demişti. 'Benim düşüncelerimi, benim duygularımı  anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu yeterlidir.' Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün vizyonu, onun eserlerinde ve geleceğe yönelik yüksek öngörüsünde yaşamaktadır.

Biz 10 Kasımlarda bir yandan Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü anarken; diğer yandan Onun aydınlık yolundan azim ve kararlılıkla yürüdüğümüzü göstermek zorundayız. Asıl ödevimiz; devletimize, demokrasiye,  tam bağımsızlığa, insan hak ve özgürlüklerine sahip çıkmak olmalıdır.

Cumhuriyetimizin kurucusu, ulusal bağımsızlığımızın mimarı Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü aramızdan ayrılışının 81. yıl dönümünde derin bir özlemle anarken, Doğankent esnaf ve sanatkar odası başkanı olarak olarak Cumhuriyet'i daha iyi  bir geleceğe taşımak için elimizden geleni yapacağımızı vurgulamak istiyorum."

Yılmaz Dede'nin 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü Mesajı


Adalet ve Kalkınma Partisi Doğankent İlçe başkanı Yılmaz Dede 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü dolayısı ile bir mesajı yayınladı.

Dede Mesajında; "Cumhuriyetimizin kurucusu ve Kurtuluş Savaşının eşsiz kahramanı Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ü aramızdan ayrılışının 81.ci yılında minnet ve şükranla anıyoruz. Atatürk; Ulusal bağımsızlığımızın, birlik ve  beraberliğimizin simgesi, ulusumuzun geleceğini her zaman aydınlatacak bir ışık kaynağı ve bizlere tam bağımsız, çağdaş bir devlet ve Cumhuriyeti armağan eden, tarihin akışını değiştirerek yaşadığı çağa damgasını vuran, başarıları ile tüm  insanlığın saygısını kazanan büyük bir devlet adamıdır. Büyük önder Atatürk ve silah arkadaşlarının bizlere armağan etmiş olduğu miraslarını koruyup yüceltmek için gayret saf etmeye devam edeceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle; Ulusumuzun kurtarıcısı, Cumhuriyetimizin kurucusu ulu önder Mustafa Kemal Atatürk'ü 81.ci ölüm yıl dönümünde bir kez daha sevgi, şükran ve rahmetle anıyor, silah arkadaşları ve aziz şehitlerimize rahmet  diliyorum."

Turan Karahan Ulu Önder Atatürk'ü Rahmet ve Şükranla Anıyoruz 


Doğankent Esnaflarından "KARAHANLAR MARKET" sahibi Turan Karahan, "10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü" münasebeti ile bir mesaj yayınladı.

Karahan Mesajında; Türkiye Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 81. Yılında yüreğimiz hüzün ve kederle dolu. Ancak bizlere bıraktığı mirasın ölümsüzlüğü sayesinde güçlü ve gururlu,  geleceğe güvenle bakan bir ülkenin evlatları olmanın onurunu da hayatımızın her anında yaşıyor, yaşamaya ve yaşatmaya devam edeceğiz. “Beni görmek, benim yüzümü görmek değildir, benim duygularımı ve düşüncelerimi anlıyor ve  hissediyorsanız bu kafidir” sözleri doğrultusunda ülkemizi bilimin ışığında geleceğe taşımak için var gücümüzle çalışıyoruz. Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü aramızdan ayrılışının 81. Yılılında rahmet ve minnetle anıyoruz. Onun  hedefleri doğrultusunda güçlenen vatanımızı korumak için canlarını feda eden şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize şükranlarımızı sunuyoruz.