Vadi'nin Medya Penceresi
  • 19 Kasım 2019 Salı

Mevlit Kandili Mesajları-02

Doğankent ilçesi esnafları, Alemlere rahmet olarak gönderilen peygamber efendimiz Hz. Muhammed Mustafa S.A. dünyaya gelişinin 1448.cı yıl dönümü ve Mevlid Kandili dolayısıyla birer mesajı yayınladı.

Mevlit Kandili Mesajları-02

Doğankent esnaflarından İlyas Patan'nın, Mevlit Kandili mesajı


Patan Mesajında; Allah’ın nimet, rahmet ve mağfiretinin müminlere bol bol ihsan edildiği gece manasına gelen Mevlid Kandili’nde, bir yıllık yaşantımızı, ibadetlerimizi ve iyiliklerimizi iyi düşünecek ve ona göre hayatımıza çekidüzen vererek  samimi bir teslimiyetle nefis muhasebesine gireceğiz. Bu gece hayırlı bir gece, yüreklerimiz ibadetle çarpsın, gönüllerimiz bir olsun. Mevlid kandiliniz mübarek olsun!

Doğankent esnaflarından  Kardeşler çay ocağı sahibi Nurettin Kabadayı'nın Mevlit Kandili mesajı


Kabadayı Mesajında; Avuçların açıldığı, gözlerin yaşardığı, ilahi esintilerin kalpleri okşadığı anın bir asra bedel olduğu bu gece dualarda birleşmek dileğiyle ve temenni ile Bin aydan daha hayırlı bu mübarek gecenin büyüsüne kapılmanız  dileğiyle Mevlüt kandiliniz mübarek olsun.

Doğankent esnaflarından Cumhuriyet Halk Partisi ilçe başkanı İrfan Tüfekçi'nin Mevlit Kandili mesajı


Tüfekçi mesajında; Bu gece peygamberimiz Hz Muhammed Mustafa SAV ‘in dünyaya şereflendirdiği gecedir. O peygamber ki insanların sapıklıkta sınır tanımadığı, cehalette en üst seviyelere ulaştığı, küfür ve şirkin kölesi olduğu bir zamanda  dünyaya şeref vermiş ve dünyaya ilahi bir nur, rahmani bir şifa olmuştur Dularımız bu gece eksik olmasın, kalplerimiz imanla dolsun, Mevlid Kandiliniz mübarek olsun.