Vadi'nin Medya Penceresi
  • 19 Kasım 2019 Salı

Çanakçı ilçesi Karabörk – Deregözü-Şıhkıranı Yolu karayolları ağında

AK Parti Giresun Milletvekili Cemal Öztürk, Çanakçı ilçesi Karabörk – Deregözü-Şıhkıran Yolu güzergâhında 22 km uzunluğundaki yolun karayolları ağına alındığını bildirdi.

Çanakçı ilçesi Karabörk – Deregözü-Şıhkıranı Yolu karayolları ağında

Konuyu ilişkin basın açıklaması yapan Öztürk, Giresunluların, yerli ve yabancı turistlerin artık Sis Dağı Yaylası'na gitmek için Çanakçı ilçesi güzergâhını rahatlıkla ve güvenle kullanabileceklerini belirtti.

Öztürk, açıklamasının devamında;’’Hemşehrilerimiz artık Sis Dağı Yaylası'na Beşikdüzü’nden değil, Çanakçı ilçemizden gidecekler. Düzköy’den Sis Dağı Yaylası’na çıkabilecekler. Trabzon tarafında Şıhkıranı - Erikbeliarası daha önce karayolları ağına alınmıştı.Şimdi ise Şıhkıranı ile Karabörk arasıkarayolları ağına alındı. Bu güzergah Çanakçı ilçemizi Şalpazarı ve Tonya’dan gelen yol ile birleştirmiştir. Bu bölgede büyük bir rahatlama olacak. Bu güzergâh yerli ve yabancı turistlerin Çanakçı güzergâhı boyunca güvenli ve konforlu bir şekilde Sis Dağı ve diğer yaylalara seyahat etmesine de imkân sağlayacak. Bölgenin turizm potansiyelini arttıracak. Hayırlı olmasını dilerim’’dedi.