Vadi'nin Medya Penceresi
  • 19 Kasım 2019 Salı

Mevlid Kandili Mesajları-01

Doğankent ilçesi esnafları, Alemlere rahmet olarak gönderilen peygamber efendimiz Hz. Muhammed Mustafa S.A. dünyaya gelişinin 1448.cı yıl dönümü ve Mevlid Kandili dolayısıyla birer mesajı yayınladı.

Mevlid Kandili Mesajları-01
Muhiddin Pir, Mevlit Kandili Mesajı

Doğankent Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Muhiddin Pir, Alemlere rahmet olarak gönderilen peygamber efendimiz Hz. Muhammed Mustafa S.A. dünyaya gelişinin 1448.cı yıl dönümü dolayısı ile bir mesaj yayınladı.
Pir Mesajında; Bu gece peygamberimiz Hz Muhammed Mustafa SAV ‘in dünyayı şereflendirdiği gecedir. O peygamber ki insanların sapıklıkta sınır tanımadığı, cehalette en üst seviyelere ulaştığı, küfür ve şirkin kölesi olduğu bir zamanda dünyaya şeref vermiş ve dünyaya ilahi bir nur, rahmani bir şifa olmuştur Dularımız bu gece eksik olmasın, kalplerimiz imanla dolsun, kandiliniz mübarek olsun.
Yılmaz Dede'nin Mevlid Kandili Mesajı

Adalet ve Kalkınma Partisi Doğankent ilçe Başkanı Yılmaz Dede, "Alemlere rahmet olarak gönderilen peygamber efendimiz Hz. Muhammed Mustafa S.A. dünyaya gelişinin yıl dönümü dolayısı ile bir mesaj yayınladı.
Dede Mesajında; Bugün körelmeye yüz tutmuş hassasiyetler, hırs, tamah, kibir ve güç tutkusuyla kararmış kalpler, O’nun örnekliği ve rehberliğiyle yeniden bir doğuşa muhtaçtır…”Peygamberimizi anmak bu duygu ve düşünceleri hatırlamaktan bağımsız düşünülemez. Bugün körelmeye yüz tutmuş hassasiyetler, ubudiyeti unutmuş zihinler, hırs, tamah, kibir ve güç tutkusuyla kararmış kalpler, belleğini yitirmiş, medeniyetinin değerlerini heba etmiş toplumlar onun mevlidini idrak ederek Peygamber Efendimiz (sas)’in örnekliği ve rehberliğiyle yeniden bir doğuşa muhtaçtır.
Bu duygu ve düşüncelerle Mevlid Kandilini tebrik ediyor, başta ülkemiz ve İslâm dünyası olmak üzere tüm insanlığın Peygamber Efendimizin (sas) yüce örnekliğinden nasibdar olmasını Cenab-ı Mevlâ’dan niyaz ediyorum."
Turan Karahan'dan Mevlit Kandili Mesajı

Doğankent esnaflarından Turan Karahan Mevlit Kandili dolayısı ile bir mesaj yayınladı.
Karahan Mesajında;"Allah'ım! Rahman sıfatının hakkı için onu hak yoldan ayırma, ayağını kaydırma, kalbini bulandırma, can acısı duyurma, sevdiklerinden ayırma. Evi hep mutlu, huzurlu ve bereketli  olsun. Duaları kabul, ibadetleri makbul olsun. Peygamber efendimiz şefaatçisi olsun. Her şey gönlünce olsun. Mevlid kandiliniz mübarek olsun."dedi.