Vadi'nin Medya Penceresi
  • 19 Kasım 2019 Salı

Tirebolu, Giresun Günlerine Katılmıyor mu?

13. Giresun Günlerine kısa süre kala Tirebolu Belediyesi ve Tirebolu Dernekleri Federasyonun bu etkinliğe katılmayacakları açıklandı.

Tirebolu, Giresun Günlerine Katılmıyor mu?
Bursa Tirebolular Derneği Başkanı ve TİRDEF Genel Başkan Yardımcısı Bülent Akça Derneği adına yaptığı açıklamada “İstanbul’da düzenlenecek olan 13.Giresun Günleri organizasyonuna derneğimizin de üyesi olduğu ve dernek  başkanımızın genel başkan yardımcısı olduğu ülke genelinde 23 Tirebolu Derneğin çatısı olan Tirebolu Dernekler Federasyonu (TİRDEF) ve Tirebolu Belediyesi katılımcı olarak davet edilmemiş ve stant ayrılmamıştır” dedi.
Bu açıklamayı sorduğumuz Tirebolu Dernekler Federasyonu yetkilileri açıklamanın doğru olmadığını ancak Giresun Günlerine katılmayacaklarını açıkladılar. Federasyon Genel Sekreteri Recep Karakoç etkinliğe çok yakın tarihlerde davet  edildiklerini bunun da hazırlanmak için yeterli olmadığını belirtti.
TİRDEF Genel Başkanı Necdet Demirel ise açıklamanın tam olarak doğru olmadığını düzeltilmesi için açıklama yapan Bülent Akça ile temasta olduklarını, kendilerinin de en kısa zamanda açıklama yapacaklarını belirtti. Konu üzerinde  görüştüğümüz kişiler “Tirebolu, bu işin başından beri aktif bir katılımcı ve etkinliğin çok önemli bir üyesiydi. Tirebolu ve Tirebolulunun olmadığı bir etkinlik eksik olacaktır. Eksikliği de mutlaka hissedilecektir” dediler.