Vadi'nin Medya Penceresi
  • 19 Kasım 2019 Salı

Aydın'dan 350 Yataklı Eğitim ve Araştırma Hastanesi Açıklaması

Giresun’da yapımı devam eden 350 Yataklı Eğitim ve Araştırma Hastanemizin kullanıma hazır hale getirilerek, tıbbi cihaz ve tefrişatının düzenlenmesi aynı zamanda mevcut binamızın 2. Basamak Devlet Hastanesi olarak devam etmesi amacıyla Sağlık Bakan Yardımcımız sayın Halil Eldemir ile bir araya geldik.

Aydın'dan 350 Yataklı Eğitim ve Araştırma Hastanesi Açıklaması

Giresun Valimiz Harun Sarıfakıoğulları, AK Parti Giresun Milletvekili arkadaşlarımız Sabri Öztürk ve Cemal Öztürk, Giresun Belediye Başkanımız Aytekin Şenlikoğlu, AK Parti Giresun İl Başkanımız Kenan Tatlı, Giresun Üniversitesi Rektörümüz  Prof. Dr. Yılmaz Can ve Giresun İl Sağlık Müdürümüz Op. Dr. Ahmet Bal ile birlikte Bakan Yardımcımız Halil Eldemir ile hem 350 Yataklı Eğitim ve Araştırma Hastanemizin tıbbi cihaz ve tefrişatının düzenlenmesi hem de mevcut Giresun  Üniversitesi Prof. Dr. A. İlhan Özdemir Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin yapılan binaya taşınmasının ardından boşta kalacak olan binanın 2. Basamak Devlet Hastanesi olarak insanımıza hizmet etmesi için önemli görüşmeler gerçekleştirdik.

Mevcut Prof. Dr. A. İlhan Özdemir Devlet Hastanemizin, 350 Yataklı Eğitim ve Araştırma Hastanesine taşınması ile ilgili teknik ayrıntıları görüşerek, oluşabilecek aksaklıklarının el birliği ile giderileceğinin altını çizdik.

Sayın Bakan Yardımcımız Halil Eldemir ile yaptığımız görüşmeler sonrası Giresun ilimiz için istediğimiz çalışmaların yapılması noktasında gereken çalışmaları yapacaklarını ve hassasiyetlerimizi dikkate alacaklarını ifade etti. Verimli ve başarılı  bir görüşme gerçekleştirdik.

İlimizin sağlık alanında gerekli donanıma sahip olması için ekip olarak el birliği ile çalışıyoruz. Gerek devlet hastanesi olarak gerekse eğitim araştırma hastanesi olarak insanımıza en iyi sağlık hizmetini sunmak ve insanımızın başka illere  sevkini önlemek için var gücümüzle mücadele ediyoruz. Bunun için bu çalışmalarda yanımızda olan ve sürekli iş birliği halinde olduğumuz sayın Valimiz Harun Sarıfakıoğulları’na, sayın Rektörümüz Prof. Dr. Yılmaz Can’a, Giresun Belediye  Başkanımız sayın Aytekin Şenlikoğlu’na ve her konuda bize yardımcı olan Sağlık Bakanlığımıza şükranlarımızı sunarız. Kamuoyuna saygı ile duyurulur…