Vadi'nin Medya Penceresi
  • 22 Ekim 2019 Salı

Emniyet Amirliği uyardı, Erzağını Yayla evlerinde Bırakma

Doğankent Emniyet amirliği, ilçede yayla sezonunun yakında sona ereceğini hatırlatarak, terör örgütü mensuplarının gıda maddesi ve yaşam malzemesi teminini engellemek amacıyla vatandaşların yayla evlerinde erzak ve yaşam malzemesi bırakmamaları konusunda uyarıda bulundu.

Emniyet Amirliği uyardı, Erzağını Yayla evlerinde Bırakma

Karadeniz kırsalında büyük darbe yiyen PKK'lı teröristler sessizliğe büründü. Halen bölgede çok az sayıda olduğu tahmin edilen PKK’lı teröristlerin kış üstlenmesini önlemek için Ordu, Giresun, Tokat, Sivas, Gümüşhane ve Trabzon kırsalında  koordineli olarak insansız hava aracı destekli operasyonlar devam ediyor. Güvenlik güçlerinin operasyonları aralıksız devam ederken Doğankent Emniyet Amirliği'de vatandaşları yayla evlerinde erzak bırakmamaları konusunda uyardı.

Doğankent Emniyet Amirliği tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi; Bölgemizde, ilkbahar aylarının gelmesiyle birlikte vatandaşlarımız hayvancılık ve tarımsal faaliyetlerde bulunmak ya da başka sebeplerle yaylalara  çıkmaktadırlar. Yayla mevsiminin sonlarına doğru yaklaştığımız bu aylarda ise vatandaşlarımız yayladaki evlerini terk ederek, ilçe merkezlerine, mahalle ve köylerine dönme hazırlıkları içindedirler. Yaylalarda evi bulunan vatandaşlarımızın,  hem hırsızlık olaylarına karşı, hem de ülkemizin huzurunu bozmak isteyen çeşitli yasa dışı örgüt mensuplarının gıda maddesi ve yaşam malzemesi teminini engellemek için yaylalardaki evlerini terk ederken, evlerinde değerli eşya, gıda  maddeleri ve yaşam malzemeleri bırakmamaları gerekmektedir.

Doğankent Emniyet Amirliğince, konuyla ilgili olarak alınan tedbirlerle ilgili olarak vatandaşlarımıza Camiler ve Belediyeden anonslarla duyuru yapıldı. vatandaşlara el broşürü dağıtıldı.