Vadi'nin Medya Penceresi
  • 22 Ekim 2019 Salı

Milletvekili Kadir Aydın'dan Giresun'a TOKi Müjdesi

AK Parti Giresun Milletvekili İçişleri Komisyonu Üyesi Kadir Aydın, TBMM’nin 27. Dönem 3. Yasama yılının açılmasının ardından hızlı bir şekilde görevimize başladık.

Milletvekili Kadir Aydın'dan Giresun'a TOKi Müjdesi

Hafta içi Giresun Belediye Başkanımız Aytekin Şenlikoğlu ile birlikte Giresun sahil şeridi ve Giresun’da yaşanan trafik keşmekeşinin çözümü için Ulaştırma Bakanlığı Altyapı Yatırımları Genel Müdürü Dr. Yalçın Eyigün’ü ve Karayolları Genel  Müdürlüğü Etüt, Proje ve Çevre Daire Başkanı Zühtü Düzen ile görüşmeler yaparak, projelerin hızlandırılması için gereken çalışmaların yapılmasını gerektiğini ifade ettik. Son olarak da bugün ihtiyaç sahibi ailelerimizin kullanımına sunulmak  üzere Giresun’da yapılacak olan TOKİ evleri ile ilgili Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Ömer Bulut ile makamında bir araya geldik.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’nca (TOKİ) dar ve orta gelirli vatandaşlar için talep edilen toplamda 714 konutun yılbaşında ihalesinin yapılacağının müjdesini Giresunlu hemşerilerimizle paylaşıyoruz. TOKİ  Başkanımız Ömer Bulut ile yaptığımız görüşmeler sonrası Giresun merkezde 310 konut, Tirebolu ilçemizde 272 konut ve Güce ilçemizde 132 konutun ihalesinin yılbaşına kadar tamamlanması için gereken fizibilite çalışmasını yaptık.

İnşallah bu konutların ihalesi yılbaşına kadar tamamlanmış olacak. Bu vesileyle Giresun genelinde 714 ailemiz ev sahibi olacak. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın 31 Mart yerel seçimleri öncesinde tüm Türkiye'de başlattığı 50 bin  sosyal konut projesi kapsamında TOKİ tarafından üstlenilen bu konut ihaleleri ile tüm Türkiye’de olduğu gibi Giresun ilimizde de alt gelir grubunda yer alan vatandaşlarımızın tamamını ev sahibi yapmayı hedefliyoruz. Cumhurbaşkanımızın  ‘Evi olmayan alt gelir grubu vatandaşım kalmayana kadar bu projeleri yapacaksınız’ talimatlarına Giresun’da da devam ediyoruz.