Vadi'nin Medya Penceresi
  • 22 Ekim 2019 Salı

AK Parti il danışma meclisi toplantısı yapıldı

AK Parti Giresun Eylül ayı Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısı yapıldı.

AK Parti il danışma meclisi toplantısı yapıldı

Keşap Otogar Onur Düğün Salonunda yapılan toplantıya, Milletvekili Kadir Aydın, Sabri Öztürk, İl Başkanı Kenan Tatlı, Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, İl Genel Meclisi Başkanı Ahmet Şahin, ilçe belediye başkanları, ilçe başkanları,  il genel meclisi ve belediye meclisi üyeleri, il, ilçe kadın ve gençli kolları başkanları ve partililer katıldı. 

Toplantının ev sahipliği yapan Keşap Belediye Başkanı Mehmet Emür yaptığı konuşmada, 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Seçilerinde Keşap halkından aldıkları yetkiyle, ilçenin gelişip, kalkınması adına çalışmalara devam ettiklerini ifade etti.  Emür, ilçe halkına vaat ettikleri projeleri tek tek yerine getirdiklerini, bunlardan bir tanesi olan doğalgazla ilgili çalışmaların sürdüğünü, yılbaşına kadar ilçeye doğalgaz arzının verilmesinin planlandığını ifade etti. 

Toplantıda İlçe Başkanları adına konuşan Tirebolu İlçe Başkanı Yaşar Dikmen, teşkilat çalışmaları hakkında, İl Genel Meclisi Üyeleri adına konuşan Görele İl Genel Meclisi Üyesi Şengül Şahin ise İl Genel Meclisi ve İl Özel İdaresi’nin çalışmaları  hakkında bilgi verdi. 

İl Başkanı Kenan Tatlı konuşmasında kongre sürecine dikkat çekerek, AK Parti’nin Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde yoluna devam ettiğini söyledi. Ekim ayı itibariyle delege seçimlerini başlayacağını ve  AK Parti Bilgi Sistemlerinin (akbis) kapanacağını aktaran İl Başkanı Tatlı bu konuda ilçe başkanları ve yönetim kurullarına önemli uyarılarda bulundu. Tatlı, delege seçimleriyle başlayacak olan kongre sürecinin yılbaşından sonra ilçe  kongreleriyle devam edeceğini, AK Parti Giresun il ve ilçe teşkilatlarının kongre sürecini tamamlayarak, kongrelerden güçlenerek çıkacağını ifade etti.

Tatlı, AK Parti ailesine kongre sürecinde büyük görevler düştüğünü belirterek, AK Parti’nin bir millet ve hizmet sevdalısı bir parti olduğunu sözlerine ekledi. 

Milletvekili Sabri Öztürk ve Kadir Aydın da konuşmalarında, il genelinde devam eden yatırımlara değinerek, il danışma meclisine bilgi verdi. AK Parti Giresun Milletvekilleri olarak Ankara’da devam eden yatırımların ve yeni yatırımların  takipçisi olduklarını belirten Milletvekili Aydın ve Öztürk, teşkilatlarında her zaman istişare halinde olduklarını kaydettiler. Fındık konusu da değinen Milletvekili Öztürk ve Aydın, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları  doğrultusunda Toprak Mahsulleri Ofisi’nin 2019 yılı fındık alımlarına devam ettiğini, TMO tarafından üreticilere bugüne kadar 414 milyon lira ürün bedeli ödemesi yapıldığını kaydettiler.