Vadi'nin Medya Penceresi
  • 21 Kasım 2019 Perşembe

İsmet Patan Vefat Etti

Doğankent Süttaşı Mahallesi sakinlerinden İsmet Patan hakkın rahmetine kavuşmuştur.

İsmet Patan Vefat Etti

Doğankent Süttaşı Mahallesi sakinlerinden İsmet Patan uzun süredir mücadele etmekte olduğu hastalığa yenik düşerek bu sabaha karşı Giresun Devlet Hastanesinde  58 yaşında vefat etmiştir. Cenazesi; Yarın Harşıt Ulucami önü  Pazaryerinde  kılınacak cenaze namazının ardından Süttaşı Mahallesi aile mezarlığında toprağa verilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet ailesine, çocuklarına ve yakınlarına başsağlığı  dileriz.

İsmet Patan Kimdir?

Patan, 1961 yılında Süttaşı Mahallesinde doğdu. İlkokulu Süttaşı İlkokulunda, Ortaokulu Doğankent ortaokulunda bitrdikten sonra yatılı sınavını kazanarak Liseye Samsun Gelemen Tarım Meslek Lisesinde başlayıp Giresun Tarım  Meslek Lisesinde1979 yılında tamamladı. 1980-1981 yılları arasında Doğankent’te Okuma-Yazma seferberliğinde vekil öğretmen olarak görev aldı. 1983 yılında Çanakkale Devlet Üretme Çiftliğinde göreve başladı. Erzurum  Oltu’da Ziraat Teniksiyeni olarak görev yaparken askere alınan Patan, İlk olarak İskenderun Deniz Komutanlığında başlamış olduğu askerliğini Balıkesir Erdek’te tamamladı. Patan, Askerliğini bitirdikten sonra tekrar Erzurum  Oltu’daki Ziraat Tekniksiyeni görevine döndü. Erzurum Aşkale, Gümüşhane Torul ve Kürtün ilçe Tarım Müdürlüklerinde tekniksiyen olarak çalıştı.

Ataması Doğankent İlçe Tarım müdürlüğüne yapılan Patan, Tarım müdürlüğünde Tekniksiyen, Tekniker ve İlçe Müdür Vekilliği görevlerinde bulundu. 1994 yılında Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesini bitirdi. 1996-1998 yılları arasında Tarım önlisans bölümünü bitirdi. Bakanlık tarafından açılan görevde yükselme sınavını başarı ile vererek Teknikerlik ünvanı aldı.

Patan, çalışmış olduğu yerlerde; Okuma-Yama kursları, Arıcılık- Meyvecilik, Tarımsal Kurslar vererek yüzlerce vatandaşın bilgi sahibi olmasını sağladı. Ayrıca Doğankent İmam-Hatip Lisesinde 1996-1997 yıllarında ücretli derslere  girdi. 36 Yıl devlete hizmet eden Patan, 18.02.2019 tarihinde Doğankent İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğünde Müdür Vekilliği görevini yürütürken dilekçesini vererek emekli oldu. Patan, evli ve 3 çocuk babasıdır.


Haber Etiketleri