Vadi'nin Medya Penceresi
  • 17 Şubat 2020 Pazartesi

Tirebolu Lisesi Gündemden Düşmüyor

2016 yılından bu yana atıl durumda bırakılan Tarihi Tirebolu Lisesi’nin, nitelikli bir lise olarak eğitim-öğretime açılması için yoğun çaba sarf ediliyor…

Tirebolu Lisesi Gündemden Düşmüyor

Tirebolu’nun Yeniköy Mahallesinde bulunan ve 2016 yılından bu yana atıl durumda kalan Tarihi Tirebolu Lisesi’nin, yeniden eğitim-öğretime açılması konusu gündemden düşmüyor. Tarihi okul için Milli Eğitim Bakanlığı ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü nezdinde girişimlerde bulunan CHP İl Genel Meclisi Üyesi Ömer Cebeci, 2 Temmuz 2019’da Meclise sunduğu önergenin ardından alınan kararın yaklaşık bir yıldır uygulamaya alınmadığını eleştirdi.

CHP’li Meclis Üyesi Cebeci, konuya ilişkin olarak yaptığı açıklamada, İl Genel Meclisi tarafından 2 Temmuz 2019 tarihinde 165 sayılı karar ile tarihi binanın yeniden eğitim-öğretim hizmetinde kullanılması yönünde karar alındığını, alınan bu kararı Milli Eğitim Bakanlığı ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne gönderdiklerini, aradan bir yıl geçmesine rağmen söz konusu okulun kullanıma açılmadığını görüyoruz. Bu konuda başta sayın valimiz olmak üzere milletvekillerimiz ve ilgililerden destek bekliyoruz dedi.

Tirebolu’daki tarihi okulun, nitelikli bir lise haline getirilmesi yolunda Yeniköy Mahallesi Muhtarlığı ile bazı sivil toplum kuruluşları da girişimlerde bulunmuşlardı. Konunun bir an önce çözüme kavuşması yolunda Tirebolulu bürokratlardan da destek bekleniyor.