• Vadi'nin Medya Penceresi

16 Ocak 2019 Çarşamba

Emek is ticaret
SON HABERLER
  • Ana Sayfa
  • Güncel
  • AGD Giresun Fetih Kutlaması İçin İstanbul a Çıkarma Yaptı

AGD Giresun Fetih Kutlaması İçin İstanbul a Çıkarma Yaptı


  • 16 Mayıs 2018 Çarşamba
AGD Giresun Fetih Kutlaması İçin İstanbul a Çıkarma Yaptı
AGD Giresun Fetih Kutlaması İçin İstanbul a Çıkarma Yaptı

AGD Giresun Fetih Kutlaması İçin İstanbul a Çıkarma Yaptı

AGD’li gençler “Fetih Kutlamaları” programı kapsamında önce Eyüp Sultan Camii’ni ve burada meftun bulunan Hz. Eba Eyyüb El-Ensari’nin türbesini ziyaret etti. Eyüp Sultan’dan sonra AGD’li gençler Eminönü Camii, Mısır Çarşısı, Kapalı Çarşı, Gülhane Parkı, Sultan Ahmet Camii ve Ayasofya Camii’ni ziyaret etti.

Ayasofya Meydanı'nda Sabah Namazı
Ertesi gün programa Ayasofya Meydan’ında kılınan sabah namazı ile devam edildi. Ayasofya Camii'nin ibadete açılmasını isteyen Anadolu Gençlik Derneği (AGD) üyeleri meydandaki namazın ve yapılan duaların ardından basın açıklaması yaptı. Kalabalık adına açıklamayı okuyan AGD Genel Başkanı Turhan, "Şu yanı başımızdaki camimiz eğer cami olarak hürmetini koymazsa, bizim için tozdan topraktan ibarettir. Bizim için kıymeti cami olmasından dolayıdır. Biz hiçbir şekilde müze olarak ortaya konmasını kabul etmiyoruz. Bugün bu meydanda sadece Ayasofya Camii için toplanmadık. Ayrıca ilk kıblegahımız olan Mescid-i Aksa için de toplanmış bulunuyoruz. Hepinizin malumu, Amerika'nın başkanı Trump 6 ay önce Ayasofya Camii ile birlikte sıkıntı yaşayan Mescid-i Aksamızın bulunduğu yer olan Kudüs ile alakalı kendi büyükelçiliğini Tel Aviv'den Kudüs'e taşıyacağını ve ayrıca İsrail'in başkenti olarak Kudüs'ü ilan edeceklerini ifade ettiler. Ayasofya meydanından sesleniyoruz. Biz bırakın Kudüs'ün İsrail'in başkenti olmasını, Tel Aviv'i İsrail'in başkenti olarak kabul etmiyoruz. O topraklar Filistin toprakları oradan def olana kadar bizim mücadelemiz devam edecek" diye konuştu. AGD’li gençler sık sık İsrail ve Amerika aleyhine sloganlar attı.
   
İstanbul’un Fethi Gebze’de Kutlandı
Giresun AGD’li gençler akşama doğru Fetih kutlamasının yapılacağı Gebze Alaettin Kurt Stadyumun’a hareket etti. Türkiye'nin 81 ilinden vatandaşların katıldığı kutlama, Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Spor gösterilerinin ardından Mehter Takımı gösteri yaptı.  Konuşmaların ardından okçuların ve atlıların yaptığı gösteri izleyenlerden büyük ilgi gördü. Kutlama İstanbul’un Fethinin canlandırılmasının ardından havai fişek gösterisi ile sona erdi.

Okunma: 614 | Kaynak: Anadolu Gençlik Derneği Giresun Şubesi

Haber Editörü: Seyit Güvendi | Güncelleme: 16 Mayıs 2018 Çarşamba

Haber Etiketleri: AGD Giresun Fetih Kutlaması İçin İstanbul a Çıkarma Yaptı, aramalar

HABERİ FACEBOOK ÜZERİNDEN YORUMLA

EN SON HABERLER

HARŞIT VADİSİ FACEBOOK

HABER DERECE

HarsitUser / 10 614 1