• Vadi'nin Medya Penceresi

16 Ocak 2019 Çarşamba

Emek is ticaret
SON HABERLER

Filistin'e Tirebolu'dan Destek


  • 16 Mayıs 2018 Çarşamba
Filistin'e Tirebolu'dan Destek
Filistin'e Tirebolu'dan Destek

ABD’nin İsrail Büyükelçiliğini Tel Aviv’den Kudüs’e taşıması ve İsrail güçlerince Gazze’de protestocu kalabalığa ateş açılmasına tepkiler sürüyor.

Gazze Şeridi'nde 55 kişinin şehit olduğu, yaklaşık 2 bin kişinin yaralandığı olaylar sonrasında Türkiye 3 gün ulusal yas ilan etmişti. Ulusal yas ilanından sonra birçok kamu kurum ve kuruluşlarında da bayraklar yarıya indirilirken Tirebolu Belediye Başkanı Abdullah Karabıçak talimatıyla Tirebolu’nun simgesi Kaleye Filistin Devleti’nin bayrağı asıldı.

Türkiye Cumhuriyeti Bakanlar Kurulu’nun Kudüs'te yaşanan saldırılar ve bu saldırılar sonrası meydana gelen katliam nedeniyle Filistinlilerle dayanışma içerisinde olmak, şehitleri saygıyla anmak maksadıyla 3 gün süreyle yas ilan edilmesine karar verilmesinin ardından Belediye Başkanımız Abdullah Karabıçak’ın talimatlarıyla Tirebolu’nun simgesi olan Kalemize 19 Mayıs Atatürk’ü anma ve Gençlik ve Spor Bayramı Münasebetiyle asılan Atatürk Posteri ve Türk Bayrağının yanına Filistin Devlet’inin bayrağını astırarak desteklerini kamuoyuna göstermiştir.

İsrail Devletinin saldırması sonucu vefat eden Din kardeşlerimize Allah’tan rahmet diliyor yaralılara acil şifalar diliyoruz.

Okunma: 762 | Kaynak: Tirebolu Belediyesi Basın

Haber Editörü: Seyit Güvendi |

Haber Etiketleri: Filistin'e Tirebolu'dan Destek, aramalar

HABERİ FACEBOOK ÜZERİNDEN YORUMLA

EN SON HABERLER

HARŞIT VADİSİ FACEBOOK

HABER DERECE

HarsitUser / 10 762 1