• Vadi'nin Medya Penceresi

16 Ocak 2019 Çarşamba

Emek is ticaret
SON HABERLER
  • Ana Sayfa
  • Güncel
  • İyi Dersler Şoför Amca Projesi Fotoğraf Yarışmasının Birincisi Giresun’dan!

İyi Dersler Şoför Amca Projesi Fotoğraf Yarışmasının Birincisi Giresun’dan!


  • 16 Mayıs 2018 Çarşamba
İyi Dersler Şoför Amca Projesi Fotoğraf Yarışmasının Birincisi Giresun’dan!
İyi Dersler Şoför Amca Projesi Fotoğraf Yarışmasının Birincisi Giresun’dan!

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Jandarma Genel Komutanlığı, TÜVTÜRK Araç Muayene İstasyonları ve Michelin iş birliğiyle “Trafikte Sorumluluk Hareketi” kapsamında gerçekleştirilen İyi Dersler Şoför Amca Projesi’nde yapılan Afiş ve Fotoğraf Yarışması sonuçları açıklandı. Fotoğraf Yarışmasının Birincisi Giresun’dan çıktı.

2017-2018 eğitim öğretim yılında Çanakkale, Denizli, Erzurum, Giresun, Hatay, Kahramanmaraş, Sakarya, Şanlıurfa, Tokat, Yozgat illerinde uygulanan proje kapsamında, toplam 100 okulda eğitimlere katılan 4.sınıf öğrencilerine yönelik İyi Dersler Şoför Amca Afiş Yarışması’na düzenlendi. 482 eserin yer aldığı yarışmada dereceye giren afişler uzman jüri tarafından seçildi.

Yapılan değerlendirmeler sonucunda; Tokat ili, Üzümören İlkokulu’ndan Mehtap GÜNAY birinci; Tokat ili, Üzümören İlkokulu’ndan Ayşe ÇEÇEN ikinci; Hatay ili, TOKİ Şehit Ömer Faruk Adaş İlkokulu’ndan Beyzanur YORMAZ üçüncü oldu.Yarışmada dereceye giren öğrenciler bisiklet ve güvenli sürüş için kask ve dizlik kazanırken; öğretmenlere de hediye çeki verildi. Kazanan okullara ise çok işlevli yazıcı ve kupa ödülleri kazandılar

Fotoğraf Yarışması Sonuçları
2017-2018 eğitim öğretim döneminde projede yer alan illerde taşımalı eğitim sisteminde görevli servis şoförlerinin katılımıyla düzenlenen fotoğraf yarışmasının da kazananları belirlendi. Şoförlerin yol güzergahları üzerindeki doğa, insan, manzaralarını, ülkemize ait doğal, coğrafi, kültürel ve turistik zenginliklerini tüm Türkiye geneline tanıtmak hedefiyle gerçekleştirilen yarışmanın kazananları ünlü fotoğrafçı Mustafa Seven’in de yer aldığı jüri tarafından belirlendi.

200 servis şoförü başvuruları arasından Giresun ilinden Mehmet KARGÜN isimli servis şoförü birinci, Şanlıurfa ilinden Abdülgani KILIÇ isimli servis şoförü ikinci, Hatay ilinden Adnan SU isimli servis şoförü üçüncü oldu. Erzurum ilinden Sinan ALTUN ise mansiyon ödülü almaya hak kazandı. Dereceye giren şoförler yarışma şartnamesinde belirtilen özelliklerde akıllı telefon ve araç muayenesine uygun trafik seti ödülleri kazandılar.

2017-2018 döneminde 10 bin şoföre eğitim verildi
Projenin bu yılki saha uygulaması formatör eğitim semineri ile başlarken, eğitici eğitimi alan İlçe Jandarma Komutanlığı ve İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü mensupları da kendi ilçelerinde görev yapan tüm taşımalı eğitim servis şoförlerine iki saatlik trafik güvenliği, ilk yardım ve iletişim konularında eğitim vererek yaklaşık 10 bin şoföre ulaştı. Dördüncü yılını tamamlayan İyi Dersler Şoför Amca projesi böylelikle Türkiye genelinde 38 bin servis şoförüne erişim sağladı.

Okunma: 846 | Kaynak: Melis Özkan

Haber Editörü: Seyit Güvendi |

Haber Etiketleri: İyi Dersler Şoför Amca Projesi Fotoğraf Yarışmasının Birincisi Giresun’dan!, aramalar

HABERİ FACEBOOK ÜZERİNDEN YORUMLA

EN SON HABERLER

HARŞIT VADİSİ FACEBOOK

HABER DERECE

HarsitUser / 10 846 1