• Vadi'nin Medya Penceresi

16 Ocak 2019 Çarşamba

Emek is ticaret
SON HABERLER
  • Ana Sayfa
  • Güncel
  • Kursiyerlerden, Okuma Yazma Öğrenenler Sertifakalarını Aldılar

Kursiyerlerden, Okuma Yazma Öğrenenler Sertifakalarını Aldılar


  • 14 Mayıs 2018 Pazartesi
Kursiyerlerden, Okuma Yazma Öğrenenler Sertifakalarını Aldılar
Kursiyerlerden, Okuma Yazma Öğrenenler Sertifakalarını Aldılar

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN ve eşleri Emine ERDOĞAN himayelerinde başlatılan "Okuma-Yazma Seferberliği" ile ilgili yürütülen kurslar neticesinde sertifika almaya hak kazananlara bugün yapılan geniş katılımlı bir törenle sertifikaları verildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşleri Emine Erdoğan’nı himayelerinde Mart ayında başlatılan “Okum Yazma seferberliği” kapsamında Doğankent ilçesinin 9 ayrı yerleşim yerinde toplam116 kursiyere 9 öğretmen ve öğretici eliyle eğitim verildi. Bu kampanya döneminde toplam okuma yazma bilmeyenlerin %43’ü bu kampanya döneminde eğitime katılarak başarılı oldu.
Doğankent Halk Eğitim Merkezi bünyesinde açılan kurslara devam eden kursiyerler 10 Mayıs 2018 tarihi itibariyle eğitimlerini başarıyla tamamlayarak okur-yazar belgelerini almaya hak kazananlar belgelerini almak için Doğankent İmam-Hatip Anadolu Lisesi Pansiyonu salonuda bir araya geldiler. Belge töreninde kursiyerlerden Fikriye Temiz ve Hanife Alim öğretmenlerine hitaben hazırlamış oldukları mektubu okudular. Kursiyerle hep bir ağazdan bu kursların devam etmesi için yetkililere seslendiler. Belge töreninde kuralar çekilerek 8 kursiyer, 3 öğretmen ve öğreticiye 1’er altın verildi. Ardından Kaymakam Burak Yılmaz’ın katılımı ile belge töreni yapıldı.
Belge töreninde bir konuşma yapan kaymakam Burak Yılmaz; “öğrenmenin yaşı yoktur. Okuma-yazma öğrendiğiniz, artık gittiğiniz yerde okuyarak yolunuzu bulabileceksiniz, nereye gittiğinizi, araçların levhalarını, yoldaki trafik işaretlerini öğrenmiş olacaksınız. Bizler sizler istediğiniz zaman yine sizlerin okumanızı ilerletmeniz için yardımda bulunacağız. Sizlere hediye kitaplar verdik bunları okuyun bitirdiğiniz zaman bize ulaşın. Bize ulaşamadığınız zamanlarda köyünüz ve mahallenizin muhtarları ve öğretmenlerine isteklerinizi iletin. Onlar bizlere iletir, bizde gereken desteği veririz. Kursta emeği geçen tüm öğreticilere ve kursiyerlere teşekkür ederim.”dedi.
Törene İlçe Kaymakamı Burak Yılmaz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemal Şirin, Şube Müdürü Sadiye Gümüş, Vakıf Müdürü Süleyman Öztürk, daire amirleri, Kozköy Köyü Muhtarı Yılmaz Mındız, Çatak Köyü Muhtarı Yakup Kabadayı, Söğütağzı Köyü Muhtarı Hüseyin Aslan,Süttaşı Mahallesi Muhtarı Ekrem Günay katıldı.

Okunma: 1146 | Kaynak: Harşıt Vadisi

Haber Editörü: Seyit Güvendi |

Haber Etiketleri: Kursiyerlerden, Okuma Yazma Öğrenenler Sertifakalarını Aldılar, aramalar

HABERİ FACEBOOK ÜZERİNDEN YORUMLA

EN SON HABERLER

HARŞIT VADİSİ FACEBOOK

HABER DERECE

HarsitUser / 10 1146 1