• Vadi'nin Medya Penceresi

16 Ocak 2019 Çarşamba

Emek is ticaret
SON HABERLER
  • Ana Sayfa
  • Güncel
  • Hasan Ali Tütüncü İsmi Giresun Üniversitesinde Yaşatılacak

Hasan Ali Tütüncü İsmi Giresun Üniversitesinde Yaşatılacak


  • 09 Mayıs 2018 Çarşamba
Hasan Ali Tütüncü İsmi Giresun Üniversitesinde Yaşatılacak
Hasan Ali Tütüncü İsmi Giresun Üniversitesinde Yaşatılacak

Geçtiğimiz yıl geçirdiği rahatsızlık sonucu vefat eden ve aslen Giresun-Alucralı olan hemşehrimiz Hasan Ali Tütüncü’nün adı, Alucra Turan Bulutcu Meslek Yüksekokulu Konferans Salonuna verildi.

2015-2017 yılları arasında AK Parti Giresun İl Başkanlığı yapan ve hem Giresun hem de Alucra için önemli bir şahsiyet olan Tütüncü’nün adını Giresun Üniversitesinde yaşatmak üzere Alucra Turan Bulutcu Meslek Yüksekokulu Yönetim Kurulunun aldığı 2018/6 Sayılı kararla, Yüksekokul konferans salonununa Hasan Ali Tütüncü Konferans Salonu adı verildi.

Hasan Ali Tütüncü Kimdir?
1 Ocak 1971 Giresun-Merkez doğumlu olan Tütüncü, Alucra ilçesi Subaşı Köyü kütüğüne kayıtlıydı. Giresun Üniversitesi Makine bölümü mezunu olan Hasan Ali Tütüncü, 2001 yılında üye olduğu AK Parti’de 2006-2012 yıllarında çeşitli dönemlerde İl Başkan Yardımcılığı, Tanıtım Medya Başkanlığı ve Siyasi Hukuki İşler Başkanlığı görevlerinde bulundu. 2012-2014 yıllarında Merkez İlçe Siyasi Hukuki İşler Başkanlığı yaptı. 2007-2009 yıllarında Belediye Meclis üyeliği ve 30 Mart Mahalli İdareler seçimlerinde yeniden Belediye Meclis üyesi olarak seçildi. 14 Şubat 2015 tarihinde yapılan AK Parti 5. Olağan Kongresinde ise tek liste ile Giresun İl Başkanı seçildi. Giresun Spor Kulübü 2. Başkanlığı ve Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Disiplin Kurulu Başkanlığı yapan Tütüncü, ticaretle uğraşıyordu. 2017 yılında pankreas kanserinden kaybettiğimiz Hasan Ali Tütüncü, evli ve 2 çocuk babasıydı. Kendisini rahmetle anıyoruz.

Okunma: 1241 | Kaynak: Giresun Üniversitesi Basın

Haber Editörü: Seyit Güvendi |

Haber Etiketleri: Hasan Ali Tütüncü İsmi Giresun Üniversitesinde Yaşatılacak, aramalar

HABERİ FACEBOOK ÜZERİNDEN YORUMLA

EN SON HABERLER

HARŞIT VADİSİ FACEBOOK

HABER DERECE

HarsitUser / 10 1241 1