• Vadi'nin Medya Penceresi

16 Ocak 2019 Çarşamba

Emek is ticaret
SON HABERLER

Mustafa Memiş Mescidi İlgi Bekliyor


  • 08 Mayıs 2018 Salı
Mustafa Memiş Mescidi İlgi Bekliyor
Mustafa Memiş Mescidi İlgi Bekliyor

Geçtiğimiz günlerde elim bir iş kazası sonrası hayata veda eden Bulancak Aydındereli Mustafa Memiş’in hayali olan 12 yaylanın ortak noktasına mescid yapılacak.

Konuyla ilgili bilgi veren Uluslararası Sosyal Medya Derneği Başkanı Said Ercan “Mustafa Memiş benim çok değerli dostum ve akrabamdır. Elim bir iş kazasında aramızdan genç yaşta ayrıldı. Geriye 3 oğlu ile eşi kaldı. Çocuklar geçtiğimiz günlerde beni kenara çekip babalarının hayallerinden bahsettiler. İlk hayalinin köydeki evlerinin önünden geçen dereye karşıdan karşıya Türk bayrağı asmak olduğunu söylediler. Bayrağı alıp asmışlar. İkinci hayalinin ise küçük oğlu Ömer’e karne hediyesi olarak bisiklet almak olduğunu onu da karne tatilinden sonra yapacaklarını söylediler. Üçüncü hayalinin köy evinin tamiratı, altına ahşap yerine beton atılması, boyanması, fayanslarını değiştirmek olduğunu, onu da hallettiklerini anlattılar. Geriye son hayali kaldı ancak onu gerçekleştirmek bizim için imkânsız dediler. Ne diye sorduğumda Aydındere yaylalarına mescit projesi dediler.
Meğer Mustafa kendilerinin de çıktığı 12 yaylaya ortak bir mescit yapılmasını kendine dert edinirmiş. Demirci, Karagöl ve Kapıkaya yaylası gibi önemli 12 yayla yazları binlerce insanın gittiği ve 3-4 ay kaldığı yerler. Buralarda vakit namazı ve cuma namazı kılacak yer yokmuş. En yakın yerin saatlerce uzakta olduğunu söylediler. Buralarda kalan binlerce çocuk Kur’an öğrenmekten mahrum kalıyor. Rahmetli bu mescit için yerini tespit etmiş kendi elleri ile taş taşımış ama başlamak ve bitirmek nasip olmamış” dedi.
Ercan, şimdi sıra bizde çocukların her baktığında dağ gibi babalarını hissedecekleri ve bizim için de öldüğümüzde sevap kapısının kapanmayacağı bu mescidi bitirelim, açılışına beraber gidelim inşallah” dedi.

Okunma: 960 | Kaynak: İbrahim Balcıoğlu

Haber Editörü: Seyit Güvendi |

Haber Etiketleri: Mustafa Memiş Mescidi İlgi Bekliyor, aramalar

HABERİ FACEBOOK ÜZERİNDEN YORUMLA

EN SON HABERLER

HARŞIT VADİSİ FACEBOOK

HABER DERECE

HarsitUser / 10 960 1