• Vadi'nin Medya Penceresi

16 Ocak 2019 Çarşamba

Emek is ticaret
SON HABERLER

Temsilde Adalet Dedi, Aday Adayı Patlaması Yaşandı


  • 08 Mayıs 2018 Salı
Temsilde Adalet Dedi, Aday Adayı Patlaması Yaşandı
Temsilde Adalet Dedi, Aday Adayı Patlaması Yaşandı

5 yıl evvel neler konuşuldu, neler yaşandı ve neler gerçekleşti.

Hatırlayalım!
Gücün Siyaseti mi? Siyasetin Gücü mü? Konulu konferans, Giresun Federasyonunun ev sahipliğinde 2013 yılı Eylül ayı içerisinde İstanbul`da faaliyet gösteren Giresun dernekleri ve sivil toplum kuruluş temsilcilerinin katılımı Federasyonun Merter’deki Genel merkez binasında gerçekleşen toplantıda Giresun Federasyonu Başkanı Hasan Turan: "Temsilde Adalet İstiyoruz" dedikten sonra hem kendisi TBMM’ne girdi, hem de İstanbul’dan şimdiye kadar görülmemiş derecede siyasi partilerden rekor sayıda milletvekili aday adayı başvurusu yapıldı.
FİTİLİ HASAN TURAN ATEŞLEDİ
Sivil toplum kuruluşları temsilcilerinin de hazır bulunduğu toplantıda İstanbul`da faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarının talepleri doğrultusunda dengeleri de göz önüne alacak şekilde, temsilde adalet istediklerini belirttiler.
Bu temsilde adalet anlayışını her toplantıda, her ziyarette dile getirdiğini söyleyen Başkan Hasan Turan, iyi yetişmiş ve donanımlı insanlara sahip çıkılması gerektiğini söyleyerek; Giresunlular siyasette hak ettiği yere gelmek istiyor" dedi.
Amaçlarının ve hedeflerinin, Giresun kültürünü, örf ve adetlerini yaşatmak ile birlikte iyi yetişmiş insanları siyasete bir yere getirmek olduğunu söyleyen Başkan Turan; "Siyasette de söz sahibi olmak istiyoruz" dedi.
Söz uçar, yazı kalır söyleminde olduğu gibi 5 yıl evvel yaptığımız haber, şimdi önümüze gerçekleşmiş olarak çıkıyor
Siyasette söz sahibi olmak, toplum adına hizmet etmek için Milletvekili fitilini ateşleyen Hasan Turan, siyaset daha üst seviyelere çıkmak için aday adayı olan hemşerilerine sahip çıkmalı onlara kol kanat germelidir.
İstanbul’dan 18 Akparti, 2 CHP, 3 MHP, 1 BBP, 2 İYİ Parti milletvekili aday adayları başvuru yapmış olup, şimdiye kadar yapılan milletvekili seçimlerine göre Rekor sayıda müracaat olmuştur. İstanbul’da seçilecek milletvekili sayısı da 88’den 97’ye yükseldi. Bu durumda şu anda Hasan Turan’ın milletvekili olduğu sayı itibarı ile tek olan milletvekili sayısının mülakatlar bittikten sonra seçilecek yerlerden aday gösterilmesi temsilde adalet anlamında en az 3, en fazla 5 milletvekili sayısına ulaşması beklenmektedir. Bütün siyasi partilerden aday olan milletvekili aday adaylarının Ankara, İstanbul, Giresun, Kocaeli, Samsun, Bursa ve diğer bölgelerden gelecek milletvekilleri TBMM çatısı altında birleştiğinde lobi faaliyetleri anlamında Giresunlular büyük bir güç kazanmış olur.Siyaset sahnesinde başarılı olmak hiç de zor değil,yeter ki birlik olalım
ADAY ADAYLARI
AK parti aday adayları Hasan Turan, Abdurrahman Ada, Mehmet Kuğu, Faruk Aydın, RustemDindarol, Fatih Aydın, Şükrü Kınataş, İsmail Engin, Mehmet Cebeci, Murat Bolat, Savaş Şahin,YusufGecu, Ali Hacınogmanoğlu, İlhan Alan, Hami Kara, Mustafa Vıcıl,Halil Kır ve Hafız Abdullah Kaya, MHP aday adayı. Serkan Cihan, Bilal Sarıyar, Ali Yılmaz,CHP aday adayı.. Gülizar Emine Emecan,Mimar Burak Kaan Yılmazsoy, BBP aday adayı.. Mustafa Mican, İYİ parti aday adayı... Burak Akburak, Netice Göçmez Bekçi …
Siyasette söz sahibi olmak isteyen ve İstanbul’da sayısı 800.000 civarında olan Giresunluların temsilde adalet olması için tüm siyasi partilerden aday adayı olan hemşerilerimizi desteklediğimizi ve bu arkadaşların sonuna kadar arkasında olduğumuzu, adaylık sürecinde tüm siyasi partilerce bu hususun dikkatle göz önüne alınmasını siyasi partilere ve kamuoyuna saygı ile bildiririz..
Geçmiş olsun
İYİ Parti Bağcılar İlçe Başkanı hemşerimiz Gökhan Yiğit ve arkadaşlarına yapılan saldırıyı kınıyor ve geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

Okunma: 831 | Kaynak: Sadi Toygar

Haber Editörü: Seyit Güvendi | Güncelleme: 08 Mayıs 2018 Salı

Haber Etiketleri: Temsilde Adalet Dedi, Aday Adayı Patlaması Yaşandı, aramalar

HABERİ FACEBOOK ÜZERİNDEN YORUMLA

EN SON HABERLER

HARŞIT VADİSİ FACEBOOK

HABER DERECE

HarsitUser / 10 831 1