• Vadi'nin Medya Penceresi

16 Kasım 2018 Cuma

Emek is ticaret
SON HABERLER

Rektör Coşkun'un Öğretmenler Günü Mesajı


  • 23 Kasım 2017 Perşembe
Rektör Coşkun'un Öğretmenler Günü Mesajı
Rektör Coşkun'un Öğretmenler Günü Mesajı

Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cevdet Coşkun, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Coşkun Mesajında; Saygıdeğer Meslektaşlarım!
Her yılın 24 Kasım’ında öğretmenlik mesleğinin önemi ve kutsallığı vurgulanırken, aynı zamanda öğretmen ve eğitimci olmanın ağır sorumlulukları olduğunu da hatırlıyoruz. Eğitimciler; daima gelişime açık, değişime istekli, şefkatli, merhametli ve fedakâr olmalıdır.
    Ülke ve millet olarak iç ve dış bir çok mihrakla mücadele ediyoruz. Ülkemizin asırlara ışık tutacak stratejik hedeflerini gerçekleştirebilmek için,milletimizin geleceğinin teminatı olan gençlerimizin hayatlarında derin izler bırakacak olan ilim ve irfan kaynağı öğretmenlerimize düşen en kutsal vazife;  evlatlarımızı her zamankinden daha ahlaklı, vatanperver, bilgili, birikimli, bilinçli ve manevi değerlerimizi içselleştirmiş olarak yetiştirmektir. Ertelemeden ve ihmal etmeden Erdem Toplumu olma ideallerimizle hareket etmemiz gerektiğine inanıyorum.
    Gençlerimizi; milletimizin mazisinden aldığı hazzı; Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ün işaret ettiği “Muasır Medeniyetler Seviyesinin Üstüne Çıkma” hedeflerine doğru ilerlemek için hıza çevirebilen bir bakış açısına sahip kılmak zorundayız. Onları yalnız kendi hayatlarına değil, ülkemizin ve milletimizin yarınlarına hazırladığımızı da unutmamalıyız.
    Giresun Üniversitesi olarak öğretmen yetiştiren bir kurum olmanın haklı gururunu yaşarken, attığımız her adımda eğitim çıtamızı yükseltmenin gayretiyle hareket ediyoruz.
    Bu duygu ve düşüncelerle tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutluyor, Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK başta olmak üzere hayatını bu mesleğe vakfetmiş tüm öğretmenlerimizi saygı ile anıyor, terör saldırılarında ve vazife sırasında kaybettiğimiz şehitler başta olmak üzere ebediyete irtihal eden tüm öğretmenlerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına sabırlar diliyorum.
Prof. Dr. Cevdet COŞKUN Rektör

Okunma Sayısı: 288

Haber Kaynağı: Giresun Üniversitesi Basın

Haber Editörü: Seyit Güvendi

Haber Etiketleri: Rektör Coşkun'un Öğretmenler Günü Mesajı, aramalar

HABERİ FACEBOOK ÜZERİNDEN YORUMLA

EN SON HABERLER

alfabesoft
Puan Durumu

HARŞIT VADİSİ FACEBOOK

HABER DERECE

HarsitUser / 10 288 1

Sitene Ekle