• Vadi'nin Medya Penceresi

24 Mart 2019 Pazar

Emek is ticaret
SON HABERLER

Yatırıma karşı değiliz kötü yapılaşmaya karşıyız


  • 30 Ekim 2018 Salı
Yatırıma karşı değiliz kötü yapılaşmaya karşıyız
Yatırıma karşı değiliz kötü yapılaşmaya karşıyız

Kamuoyunda bir süredir devam eden, Giresun Limanındaki depo inşaat çalışmaları gündemimizi meşgul etmektedir.

Şehrimizin en iyi yerinde bulunan ve Giresun’umuz için ekonomik olarak çok değerli olan limanımız bir firma tarafından kiralanarak faaliyete geçirilmektedir. Öncelikle şunu belirtmek isterim ki yatırıma ve yatırımcıya AK Parti olarak bütün teşkilat ve milletvekillerimizle desteğiz. Bu konuda herhangi bir fikir ayrılığı olmadığı gibi yatırıma destek konusunda birbirimizden farklı görüşümüzde söz konusu değildir. 
   Fakat yatırıma destek hususunda çok hassas ve istekli olduğumuz kadar, şehrimizin güzelliğini korumak, çirkin ve kötü bir görüntü oluşturmamak için kuralsız ve kötü yapılaşmaya karşıyız. Bu hususta da partimizde birlik ve beraberlik mevcuttur. Aykırı bir görüşte bulunmamaktadır.
     Bununla birlikte bir takım çevrelerce, AK Parti içerisinde görüş ayrılığı varmış gibi gösterilerek farklı beklentiler içerisine girilmektedir. Onlara buradan bir fırsat ve rol çıkmaz. 
     Kötü yapılaşmaya müdahalemizden sonra işletmeci firma tarafından limandaki çalışmalar kamuoyu ile paylaşılmaya başlanmıştır. Kamuoyumuzun hassasiyetleri bizim için de üst seviyededir. Bu hususun firma tarafından tekrar gözden geçirilmesi ve Giresun kamuoyunun da kabullenebileceği, şehrin siluetini bozmadan bir yapılaşması yapması beklenmektedir. Bu konuda gerekli hassasiyetin gösterilmesi beklenmektedir.
     Esasen DLH tarafından yatırımcıya gönderilen tebliğde, yatırımcı engellenmemiş bilakis ileride oluşabilecek sıkıntılar şimdiden önlenmiştir. Biz yatırımcıya her zaman destek olup, yanında yer alırız. "YATIRIMA KARŞI DEĞİLİZ KÖTÜ YAPILAŞMAYA KARŞIYIZ.”

 

Okunma: 447 | Kaynak: Aytekin Şenlikoğlu

Haber Editörü: Seyit Güvendi |

Haber Etiketleri: Yatırıma karşı değiliz kötü yapılaşmaya karşıyız, aramalar

HABERİ FACEBOOK ÜZERİNDEN YORUMLA

EN SON HABERLER

HARŞIT VADİSİ FACEBOOK

HABER DERECE

HarsitUser / 10 447 3