• Vadi'nin Medya Penceresi

21 Ağustos 2018 Salı

Emek is ticaret
SON HABERLER
  • Ana Sayfa
  • Eğitim
  • Doğankent’te 23 Nisan Egemenlik ve Çocuk Bayramı Çeşitli Etkinliklerle Kutlanıyor

Doğankent’te 23 Nisan Egemenlik ve Çocuk Bayramı Çeşitli Etkinliklerle Kutlanıyor


  • 23 Nisan 2018 Pazartesi
Doğankent’te 23 Nisan Egemenlik ve Çocuk Bayramı Çeşitli Etkinliklerle Kutlanıyor
Doğankent’te 23 Nisan Egemenlik ve Çocuk Bayramı Çeşitli Etkinliklerle Kutlanıyor

Doğankent’te 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 98. Yıl dönümü çeşitli etkinliklerle kutlanıyor.

Saat, 9.00’da Kaymakamlık bahçesindeki Atatürk Büstüne çelenk sunumuyla başlayan tören,
Kaymakamlık Makamı; Doğankent İmam-Hatip Ortaokulu, İlçe Jandarma Komutanlığı Makamı; Doğankent İmam-Hatip Ortaokulu, Belediye Başkanlığı Makamı; Çatak Ortaokulu İlçe Emniyet Amirliği Makamı; Süttaşı İlkokulu, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Makamı; Doğankent Anaokulu öğrencileri tarafından ziyaret edildi. Bu okulları görevli birer öğrenci ve öğretmenler oluşan heyet tarafından ziyaret edildi. Ziyarette öğrenciler temsili olarak makamlara oturdu.
Doğankent Kaymakamlığı makamına oturan Abdulkadir Öztürk; Okul yolunda bozuk olan yerin yapılması talimatını verdi. Köylerde betonlanmamış yolların biran önce yapılması için talimat verdi. Ayrıca okullarda mescit yapılması için çalışma yapılmasını istedi.

Doğankent ilkokul bahçesindeki program ise saat 10.00’da başladı. Kaymakam Burak Yılmaz, Belediye başkanı Haşim Birol Tekin, İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemal Şirin, Jandarma komutanı Tuncay Doğancı, Emniyet Amiri Mustafa Karabuğa ve AK Parti ilçe başkanı Rüşan Özden Öğrenci ve törene katılanlara Türk Bayrağı dağıttılar. Törende öğrenciler tarafından şiirler okundu, halk oyunları, beden eğitimi hareketleri, dans, drama ve çeşitli etkinlikler icra edildi.
Kaymakam Burak Yılmaz yaptığı açıklamada; Türkiye Cumhuriyetinin temelini oluşturan Türkiye büyük Millet Meclisinin kuruluşunun 98. Yılını kutluyoruz. Bizlere bugünleri armağan edenlere daima minnetkar kalacağız.

İlkokul ve ortaokullar arasında şiir, resim, kompozisyon dalında yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri ilçe Kaymakamı Burak Yılmaz, Belediye Başkanı Haşim Birol Tekin, İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemal Şirin ve Beden Eğitimi öğretmeni Murat Karapıçak tarafından verilesinin ardından tören sona erdi.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı törenlerine; Kaymakam Burak Yılmaz, Belediye Başkanı Haşim Birol Tekin, Jandarma Komutanı Tuncay Doğancı, Emniyet Amiri Mustafa Karabuğa, Harşıt Orman işletme Şefi Mutluhan Kurt, Saadet Partisi ilçe Başkanı Mehmet Kamacı, AK Parti ilçe Başkanı Rüşan Özden, Cumhuriyet Halk Partisi ilçe başkan yardımcısı Hamza Alim, Sadaklı Mahallesi Muhtarı Mahmut Öztürk, Kurum kuruluş temsilcileri ile öğrenci velileri katıldı.

Okunma Sayısı: 3225

Haber Kaynağı: Harşıt Vadisi

Haber Editörü: Seyit Güvendi

Güncelleme: 23 Nisan 2018 Pazartesi
Haber Etiketleri: Doğankent’te 23 Nisan Egemenlik ve Çocuk Bayramı Çeşitli Etkinliklerle Kutlanıyor, aramalar

HABERİ FACEBOOK ÜZERİNDEN YORUMLA

EN SON HABERLER

alfabesoft
Puan Durumu

HARŞIT VADİSİ FACEBOOK

HABER DERECE

HarsitUser 4 / 10 3225 8

Sitene Ekle